HC Přerov – HK Krnov 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Po úvodním oboustranném oťukávání udeřili hostující hokejisté v 8. minutě. Krnovští se nastěhovali do třetiny Přerova a po střele Ševčíka od modré čáry, kterou domácí gólman jen vyrazil před sebe, byl nejdříve u kotouče agilní Miškov a zblízka zajistil krnovskému týmu jednobrankové vedení.

V dalším průběhu úvodní části se hrál na přerovském ledě dobrý hokej s řadou zajímavých momentů před oběma brankami. Hosté několikrát zahrozili, ale dobré příležitosti k pojištění svého náskoku nevyužili. Skóre se měnilo až v 17. minutě, kdy krnovští obránci nepokryli před svým brankářem Kolbertem jednoho z hráčů Přerova a ten zblízka vstřelil vyrovnávací gól. Jen o minutu později se vrátili do vedení poté, co Tošenovjan našel najetého Miškova a jeho podařený blafák znamenal druhý gól.

Oboustranně vyrovnaný a bojovný hokej kvalitní úrovně pokračoval i ve druhé třetině zápasu. Dobrý výkon přinesl Krnovu po řadě dalších šancí gólový úspěch v 25. minutě. Obránce domácích nechal za zády Slaninu a samostatný nájezd na brankáře Přerova proměnil ve třetí branku hostů.

Dramatický závěr

Přerovští bojovali i za nepříznivého stavu a o tři minuty později jim to vyneslo návrat do zápasu v podobě snížení na rozdíl jedné branky. Oba týmy dále produkovaly útočný hokej a Krnované platili na domácí celek účelnosti. Kostovský vyzval v 31. minutě rozehraného Slaninu a hosté vedli opět o dvě branky. Přetahovaná na přerovském ledě pokračovala. Ještě před druhou přestávkou se domácím podařilo vstřelit třetí gól a zápas se znovu zdramatizoval.

V 47. minutě se přiblížili k úspěchu hosté. Michálek dostal kotouč na útočnou modrou čáru a tvrdou střelou propálil vše comustálo v cestě do sítě za záda přerovského gólmana. Domácí nesložili zbraně a stále hráli s velkou vervou. Krnov kontroloval vývoj, ale v 57. minutě vykřesali domácí opět naději, když snížili na 4:5. Hosté se museli bát o výsledek a dramatický závěr zvedal diváky ze sedadel.

Ještě v závěru měli Krnovští na hokejkách definitivní šestou branku, ale vyhozený kotouč z obranné třetiny hostů se zastavil na tyči opuštěné domácí svatyně.

Branky: 8. a 18. Miškov (Ševčík, Tošenovjan), 25. a 31. Slanina, 47. Michálek. Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Ševčík, Olbracht, Pavlica, Miškov, Tošenovjan – Herget, Mrkva, Kostovský, Čermák, Slanina – Faksa, Rypár, Kondrát, Michálek, Wítek. Trenéři: Plánovský a Kostovský.