Necelá minuta dělila krnovské hokejisty od cenného vítězství. Namísto toho se svěřenci kouče Antonína Plánovského museli smířit s remízou. Havlíčkův Brod totiž v nedělním utkání vyrovnal na konečných 4:4 gólem z poslední minuty. Domácí mužstvo tak doplatilo na přílišnou pasivitu v závěrečné třetině. Ještě po druhé přestávce totiž Krnov vedl o dvě branky. Dění na ledě ale tristně přenechal favorizovanému soupeři, který byl nakonec rád za bod.

Junioři HK Krnov jsou po nedělní remíze v tabulce první ligy s osmnácti body na pátém místě pouze s dvoubodovou ztrátou na druhý Havlíčkův Brod. V pátek pokračují v soutěži Krnovští na ledě Komety Brno a v neděli se opět představí na vlastním ledě utkáním se Šternberkem.

Krnov se na vysokého favorita utkání vypnul od zahajovacího buly k výbornému výkonu. Na hostujících juniorech byla znát větší zkušenost, ale domácí hráči nahrazovali bojovností.

Gól v závěru

Diváci na krnovském zimním stadiónu viděli v první části oboustranně útočný hokej. Oba týmy si vypracovaly nadějné příležitosti a krnovský tým několikrát podržel nejen v průběhu úvodní části druhý brankář Kolbert, který dostal do utkání důvěru trenérů Antonína Plánovského a Jana Kostovského. Na branku Havlíčkova Brodu dokázal aktivní domácí tým odpovědět a první část skončila nerozhodně.

Boj o ligové body pokračoval i od zahájení prostřední třetiny. Hosté hrozili, ale domácí tým podporovaný svými příznivci srdnatě odolával. Před oběma brankáři se rodily dobré příležitosti a po inkasované brance na každé straně byl po druhé třetině dále nerozhodný stav. Velmi dobré utkání gradovalo v závěrečné části zápasu. Domácí junioři vycítili šanci na bodový zisk a hráli proti kvalitnímu soupeři nebojácný hokej.

Dramatický průběh posledního dějství přinášel i góly. Ze stavu 2:2 se podařilo krnovskému mužstvu odskočit do velmi nadějného vedení 4:2 a byli blízko překvapivého vítězství. Zkušení hráči Havlíčkova Brodu ale samotný závěr utkání zvládli výborně a dvěma góly v síti krnovského brankáře dokázali srovnat na konečných 4:4.

Domácí trenéry musel mrzet především ten poslední, který padl pouhých 40 vteřin před závěrečnou sirénou. Po skončení velmi dobrého utkání se tak body dělily rovnoměrně na obě strany.