Krnovští hokejisté vyrazili ke svému předposlednímu utkání sezony na led poslední Studénky. „Sezona končí, tak se chceme určitě rozloučit vítězstvími. Už máme jistotu třetího místa, tak budeme hrát uvolněně,“ prohlásil před utkáním krnovský trenér Jiří Žůrek.

A ze začátku to opravdu vypadalo, že zápas bude záležitostí v pohodě hrajících hostů. Ti aktivně bruslili a úvodních pět minut Studénku přehrávali. Jenže pak jako by nastal zlom. Domácí hráli přesilovou hru, a ta je dostala do zápasu. Od toho okamžiku byli lepším týmem. Byli rychlejší, silnější na puku a hlavně si vytvářeli šance. V deváté minutě jednu z nich proměnil Jedlička. Hosté se i nadále utápěli v nepřesnostech a byli rádi, když třetina skončila.

Po přestávce už se Krnovští svému soupeři víceméně vyrovnali, ale stále nemohli nalézt optimální tempo. Navíc po šesti minutách znovu inkasovali z hole Ostrého. Až po druhém domácím zásahu se Krnov zmátořil. Věděl, že pokud nebude hrát aktivně, může utkání rovnou zabalit. Ve dvaatřicáté minutě se hosté poprvé radovali. Trefil se Roman Tichý. Jenomže ještě do druhé pauzy Studénka znovu odskočila po brance Tomáška.

Do posledního dějství šli Krnované s odhodláním střetnutí otočit. Snažili se napadat protivníkovu rozehrávku a využívat jeho chyb. Čtyři minuty po začátku třetí třetiny vstřelil kontaktní gól po přihrávce Jiřího Hudečky Štěpán Holeš. O čtyři minuty později si tato dvojice spolupráci zopakovala. Tentokrát Holeš nahrával a Hudečka srovnal na 3:3.

V posledních deseti minutách už byla na obou mužstvech patrná únava z náročné sezony. Nikdo se nikam netlačil a utkání pomalu spělo k prodloužení. V něm se sice urodily brankové příležitosti před oběma svatyněmi, ale žádná z nich nerozhodla. V samostatných nájezdech pak už nic neponechali náhodě hosté z Krnova.

Rozdílové trestné střílení proměnil Pavel Michálek a HK Krnov porazil Studénku 4:3. „Byl to takový zvláštní zápas. Jak my tak Studénka máme trochu starší tým a evidentně už oba soupeři byli unavení. My jsme hráli pět minut dobře, ale to bylo všecko. Pak jsme dělali všechno naopak než jsme měli. Naštěstí ve třetí části nastalo zlepšení a dali jsme i góly. A nakonec jsme rozhodli v nájezdech. Byl to pohodový zápas, ale dělali jsme spoustu chyb. Těch se musíme v sobotu doma vyvarovat,“ zhodnotil Jiří Žůrek.

HC Studénka – HK Krnov 3:4 po SN ( 1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 0:1)
Branky a asistence:
9. Jedlička (Tomášek), 26. Ostrý (Kaňovský), 37. Tomášek (Horák) – 32. Tichý (Holeš, Hudečka), 44. Holeš (Hudečka), 48. Hudečka (Holeš), rozhodující nájezd Michálek.
Vyloučení: 3:6 bez využití, poměr střel: 33:30, rozhodčí: Pelc – Moravec, Krakovčík, diváci: 220, průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3-3:4.
HC Studénka: Válek (Pastorek) – Ollé, Homola, Mikeska, Jedlička, Horák, Janečka, Tomášek, Kovář, Bolf, Čáň, Kaňovský, Kolotovkin, Veselský, Ostrý, Urbanec. Trenér: Stanislav Kacíř.
HK Krnov: Šlupina (Kolbert) – Tvardek, Matušinský, Marienka, Michálek, Pavlica, Kostovský, Tichý, Holeš, Haleňák, Dvořák, Hudečka, Kubík, Filip, Herget.
Trenér: Jiří Žůrek.