Hosté začali více než dobře. Už po dvanácti sekundách ukázal právě Pavel Michálek, jak moc mu hokej chyběl a zajistil Krnovu vedení. Brzká branka pomohla otevřenému hokeji. „Hrálo se nahoru-dolů, bylo se na co dívat. Hra měla tempo a spád," pochvaloval si kouč Krnova Michal Piskoř. Valachům se ještě do první přestávky ale povedlo srovnat na 1:1.

Prostřední třetinu hostující celek hrubě nezvládl. „Měli jsme strašně hodně vyloučených. Hra se přitvrdila, jenže my jsme nebyli schopni psychicky ustát zákroky soupeře a hloupě jsme opláceli. Za to nás trestali nejenom rozhodčí, ale i domácí mužstvo," popisoval důvody špatné hry ve druhé části Piskoř.

Krnovští inkasovali dvakrát během jednoho oslabení, nejdříve když hráli ve třech, pak i ve čtyřech. Navíc proti nim bylo nařízeno trestné střílení. Rázem z toho byly tři branky v krnovské síti a vedení Rožnova 4:1.

Jakoby tenhle kopanec Krnováci potřebovali. Do třetí třetiny vyjelo na led úplně jiné mužstvo. „Za poslední třetinu musím před kluky smeknout. Dokázali se vrátit do ztraceného zápasu," povídal trenér HK Krnov. Za sedm minut už to bylo 4:3 a tři minuty před koncem bylo vyrovnáno, 4:4.

A utkání šlo do prodloužení. „Vytvořili jsme si několik tutovek, kdy jsme mohli zakončovat do prázdné branky, jenže nám to tam nespadlo," říkal Michal Piskoř a dodával: „Nájezdy už jsou loterie a tam nás domácí předčili."

S výkonem týmu byl kouč spokojený jen částečně. „Můžu být spokojený s první a třetí třetinou, kdy jsme hráli opravdu dobře. Druhá se nám hrubě nevyvedla, dostávali jsme zbytečné góly po zbytečných faulech," hodnotil Michal Piskoř a pokračoval:

„V poslední části jsme sahali po třech bodech. Když se na to podívám zpětně, tak za stavu 1:4 bych bod bral, ale vzhledem k dalšímu vývoji to je ztráta."

Krnovský lodivod byl rád i za návrat svého kapitána. „Na Pavlovi Michálkovi bylo vidět, jak se na zápas těšil, měl velkou chuť a dal dva góly. Hrál velice dobře a dalšími zápasy to půjde ještě více nahoru," uzavřel Michal Piskoř.

HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov 5:4 po SN (1:1, 3:0, 0:3 0:0)
Branky Krnova: Pavel Michálek 2, Kostovský, Žídek
HK Krnov: Mužík - Faksa, Vysloužil, Tomáš Michálek, Žídek, Hon, Matušinský, Holiš - Tošenovjan, Pavel Michálek, Pavlica - Holeš, Weiss, Vrábel - Kostovský, Kubík, Havlíček Závodník. Trenér: Michal Piskoř