Krnováci, jako druhý celek tabulky po základní části, byl ve čtvrtfinále pasován na velkého favorita, navíc Novojičínské v posledním kole základní části v pátek porazili. Podle úvodu to vypadalo, že domácí jsou na první zápas play-off správně nažhavení. Hlavně první útok se snažil hned na začátku vytvořit na soupeře tlak.

V první velké šanci se objevil krnovský kapitán Pavel Michálek. Také druhá řada Krnova motala Novojičínské v jejich obranném pásmu. Dvakrát se ke střelbě dostal Tichý, ale v brance se pomalu rozchytával pozdější strůjce novojičínského úspěchu, Tomáš Kozák.

Nový Jičín si vytvořil první velkou šanci až v sedmé minutě, ale Tomanovu střelu Šlupina zlikvidoval. O dvě minuty později došlo na první početní výhodu, ale Krnovští z ní nic nevytěžili. Naopak v následné přesilovce hostů poprvé udeřilo. Ve dvanácté minutě vypíchl obráncům puk Roman Tichý a všem ujel.

Blafákem oklamal i gólmana Kozáka a poslal Krnovské ve vlastním oslabení do vedení, 1:0. Krnov vedoucí branka nabudila a do dalších příležitostí se tlačili Kubík s Weissem, ale Kozák byl tentokrát bezchybný.

Tři minuty před pauzou dostali domácí varování, když nechali bez problémů nebezpečně pálit kapitána hostů Zedníka.

Jeho pokus Šlupina ještě zpacifikoval. Z následné akce už ale bylo vyrovnáno. Kaňovský vystřelil, do odraženého puku plácnul Kamil Glabazňa a ten prošel Šlupinovou výstrojí až do sítě, 1:1. V posledních minutách první periody si každý ze soupeřů připsal po jedné brankové příležitosti. Nejprve byl Hudečka sám před Kozákem, ale brankář Nového Jičína vytáhl výborný zákrok. Stejně tak se zaskvěl na druhé straně Šlupina, když vychytal Valchaře.

Nebezpečné protiútoky hostů

I v prostřední části se Krnovští snažili vytvořit si soustavný tlak, Nový Jičín spoléhal spíše na protiútoky. Domácí byli opticky lepší, ale nemohli se prosadit proti urputné obraně protivníka. A když už něco prošlo, měli hosté v brance Kozáka. Ten jim pomohl zlikvidovat náznaky šancí agilního dua Michálek-Pavlica, stejně tak nebezpečné střely Marienky a Rýpala v krnovské přesilovce.

Po polovině střetnutí se začaly hromadit drobné nepřesnosti v krnovské rozehrávce, jakoby na hráče dolehla nervozita. A Novojičínští toho hned začali využívat. Za posledních šest minut druhé třetiny počítali nebezpečné šance jen hosté. Nejprve se dostali do přečíslení proti jedinému bekovi Kaňovský s Glabazňou, ale nevyřešili to dobře. Pak se zjevil zcela sám před Šlupinou Hamrozi, ale zkušený matador v brance jeho střelu vykryl. A opět přečíslení dva na jednoho, tentokrát v podání Gajdoše s Tomanem, ale znovu se zaskvěl krnovský gólman. Těsně před přestávkou se do podobného přečíslení dostali i Orság a Hamrozi, ale gól z toho znovu nepadl.

Vyhrát mohly oba týmy

Poslední dějství začali Krnovští v oslabení za pozdní příchod na led a Glabazňa se Zedníkem prověřili Šlupinovu pozornost. V další početní výhodě hostů pak dostal Glabazňa milimetrový pas před prázdnou branku, ale naštěstí pro Krnov ji netrefil.

Od osmé minuty třetí třetiny se hrála asi nejpohlednější část utkání. Šance střídala šanci. V první řadě se na křídle místo Kostovského objevil Miškov a spolu s Michálkem a Pavlicou uzavřeli hosty v jejich pásmu. Na druhé straně se v tutovce objevil Toman, ale nepřišel si na Šlupinu.

V jedenácté minutě ujel po křídle obránce Marienka, přihrál na brankoviště Weissovi, ale ten byl v rozhodujícím okamžiku zahákován. V následné přesilovce brankáři Kozákovi vypadl puk, ale gólman jej stačil ještě před dojíždějícím Miškovem ukrýt. Pět minut před koncem hráli přesilovku pro změnu hosté. Novojičínští se usadili v obranném pásmu domácího celku a nebezpečně dotírali na branku. Ze tří velkých skrumáží, ale vždy vyšel jako vítěz Šlupina.

Blíže k vítězství ale přece jen měli domácí. Odražený kotouč od zadního hrazení připlul přímo před Miškova a odkrytou hostující svatyni, jenže tygří skok Kozáka zabránil ve skórování. Ani z početní výhody v posledních dvou minutách Krnovští nic nevytěžili. A přišlo prodloužení.

Opět platilo: Nedáš, dostaneš

V nastaveném čase si vybrali hosté pořádnou dávku štěstí. Nejprve totiž Tichého jedovku vyrazil gólman Kozák jen do tyče, puk se loudal kolem brankové čáry, ale za ní neskončil. Naopak na druhé straně v polovině čtvrté minuty nastavení tečoval Valchařovu střelu mimo dosah Šlupiny bránící hráč a Nový Jičín se ujal vední v sérii, když porazil Krnov 2:1.

HK Krnov - HC Nový Jičín B 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Branky: 12. Tichý 17. Glabazňa (Částečka), 64. Valchař (Hamrozi)

HK Krnov: Šlupina (Mužík) Rýpar, Matušinský, Marienka, Němec, T. Michálek, Vavrečka, Tvardek Kostovský, P. Michálek, Pavlica, Filip, Weiss, Tichý, Kubík, Hudečka, Tošenovjan, Miškov, Holeš, trenér: Jiří Žůrek.

HC Nový Jičín: Kozák (Gebauer) Gajdoš, Částečka, Petružálek, Hamrozi, Zedník, Hübl, Valchař, Toman, Glabazňa, Krotil, Kaňovský, Martinčík, Šimečka, Orság, trenér: Jaroslav Trčálek.