Vyrovnané utkání se zlomilo až v závěrečné třetině. To totiž domácí povolili obranná vrata a hosté dvěma góly rozhodli. Krnovští stále marně čekají na první vítězství v nové sezoně. Po čtyřech uplynulých zápasech mají na kontě pouhopouhý bod. Nezafungovalo ani kouzlo domácího prostředí. Na zimním hokejovém stadionu Krystal se totiž obvykle neprohrává. Tomu je konec. Krnov po třetí porážce zatím tápe u dna krajského přeboru.

Domácí chtěli konečně vyhrát a nastoupili do utkání útočně naladěni. Hosté nepřijeli s defenzivní taktikou a diváci mohli sledovat oboustranně vyrovnaný hokej s dramatickými momenty před oběma brankáři. V 15. minutě hosté vstřelili vedoucí gól po pohledném průniku Křiváka. Domácí na sebe nenechali dlouho čekat a ještě před první přestávkou v 19. minutě vyrovnal po samostatné akci Hudečka.

To druhá třetina přinášela vyrovnaný průběh. Krnovští se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale z gólu se radovali hráči Frýdku Místku zásluhou Zapletala. Domácí bojovali a vytvářeli si šance. Ve 34. minutě bylo znovu vyrovnáno. Samostatnou akci zakončil gólem Miškov a začínalo se znovu.

Nedáš, dostaneš

Z nerozhodného stavu se ale Krnov dlouho neradoval. Hosté podnikli rychlou útočnou akci a po zakončení Štefka vytahoval krnovský gólman Šlupina kotouč ze své sítě potřetí. Necelé dvě minuty před koncem druhé části byli domácí za bojovnost odměněni. Po spolupráci Hudečky a Tichého byl na konci hezké krnovské akce Květoň a vyrovnal na 3:3.

Do závěrečné třetiny šli domácí s cílem rozhodnout. Ve 43. minutě hráli hosté po vyloučení svého hráče ve čtyřech. Domácí je ale pustili do brejku, hostující Zapletal prošel přes nedůrazné krnovské obránce a blafákem poslal svůj tým do vedení. Krnov mohl vyrovnat, ale od inkasované branky zachránila ve 49. minutě hosty tyč. Domácí celek bojoval, ale podle představ se mu nedařilo. Nepsané sportovní pravidlo „nedáš, dostaneš“ potvrdili Frýdečtí později.

Za vítězstvím vykročili hosté v 56. minutě. Domácí beci opět nechali prostor před svým gólmanem hostujícímu Křivákovi, ten objel krnovského brankáře a vstřelil rozhodující gól. Závěrečný nápor Krnovským nic nepřinesl a po závěrečné siréně si domácí tým odnesl z ledu porážku v poměru 3:5. Svěřenci kouče Plánovského pokračují v podzimním programu krajské soutěže už zítra na ledě Rožnova pod Radhoštěm. A musí vyhrát, jinak padnou do kolen.