První dvacetiminutovka rozhodně nebyla podle představ mužstva, které se chtělo vítězstvím vrátit na čelo krajské ligy. „Nějaké šance jsme si vytvořili, ale byly to spíše takové náznaky,“ povídal kouč Krnova Jiří Žůrek a pokračoval: „Nepodařilo se nám vytvořit si takový tlak, jaký bychom si představovali.“

Zato hostům začátek vyšel. Hned v první vteřině po uplynutí první minuty se prosadil kdysi velký opavský talent Kamil Glabazňa a hosté vedli. Krnovským se až do první přestávky nepodařilo najít recept na novojičínského brankáře Gebauera.

Do prostředního dějství vystřídal Weisse v centru druhé formace Miškov. Domácí se tlačili do zakončení a dostávali protivníka místy pod tlak, ale dlouho nemohli dát gól. „Na mužstvu byla vidět snaha, že chce dát gól, ale půl zápasu se nám to nedařilo,“ uvedl trenér Žůrek. To se podařilo až v polovině střetnutí. Přihrávku Pavlicy zužitkoval Jan Kostovský a vyrovnal na 1:1. Jakoby vlil Krnovským krev do žil.

Hned za dalších pět minut už domácí vedli. Spolupráce dvou matadorů, nahrávajícího obránce Vavrečky a střílejícího Jiřího Hudečky, přinesla druhou branku v síti Nového Jičína, 2:1.

Novojičínští se však nechtěli dát lacino a také si vytvořili několik slibných příležitostí, ty však zastavil uzdravený gólman Roman Šlupina.

Poslední část už byla zcela v režii domácího týmu. „Ve třetí třetině se kluci rozjeli a už jsme byli jasně lepší než soupeř,“ říkal Žůrek. V posledních dvaceti minutách zatížili Krnováci konto Nového Jičína ještě třemi trefami. Nejprve ve čtyřiačtyřicáté minutě pálil přesně Michal Tošenovjan, 3:1. Deset minut před koncem se po souhře celé formace prosadil Roman Tichý, 4:1. Střelecký účet zápasu pak uzavřel o šedesát vteřin později opět Tošenovjan.

Krnov se tak vrátil do čela tabulky krajské ligy. Momentálně má na svém kontě čtyřicet sedm bodů stejně jako druhá Studénka.

Dnes se Krnovští utkají na vlastním ledě s posledním Bohumínem. „V tomhle zápase určitě musíme získat tři body. Důležité bude, dát ze začátku dvě tři branky, abychom se pak dlouho netrápili,“ objasnil jasnou taktiku Jiří Žůrek.

HK Krnov HC Nový Jičín B 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky: 30. Kostovský (Pavlica), 35. Hudečka (Vavrečka), 44. Tošenovjan (P. Michálek), 50. Tichý (Miškov, Marienka), 51. Tošenovjan (Kubík) 2. Glabazňa (Částečka)

HK Krnov:
Šlupina (Mužík) - T. Michálek, Dohnal, Matušinský, Marienka, Vavrečka, Tvardek Kostovský, P. Michálek, Pavlica, Holeš, Weiss, Tichý, Kubík, Hudečka, Tošenovjan, Miškov, Filip, trenér: Jiří Žůrek
HC Nový Jičín: Gebauer - Petružálek, Hamrozi, Martinčík, Hruška, Toman, Zedník, Glabazňa, Částečka, Gilar, Hradil, Orság, Havlík, Hermann, trenér: Jar. Trčálek.

Hokejisté hrají doma

Oba hokejoví zástupci našeho okresu se dnes v rámci 22. kola krajské ligy představí doma.

Vedoucí Krnov přivítá od 17 hodin bezkonkurenčně poslední Bohumín a nic jiného než vítězství si tým nepřipouští. Na led pátého celku tabulky, Horního Benešova, přijede béčko Nového Jičína. Úvodní buli bude vhozeno také v 17 hodin.