Čtvrté utkání v osmi dnech sehráli krnovští hokejisté. „Měli jsme tam vložené utkání, takže jsme měli v posledních dnech trochu náročnější program. Ale tým se k tomu postavil skvěle a všechna utkání se nám podařilo vyhrát,“ chválil tým trenér Jiří Žůrek. Hokejisté Krnova mají za sebou opravdu povedená vystoupení. Nejprve rozstříleli Karvinou na jejich ledě. Potom ve strhujícím derby v podstatě zavřeli vrátka do baráže Hornímu Benenešovu.

Vyšlápli si i na lídra krajského přeboru Kopřivnici. A v neděli si poradili v divokém zápase s béčkem Nového Jičína, zvítězili 7:5. „Čekali jsme těžké utkání, ale takovou přestřelku tedy ne,“ usmíval se domácí kouč. Zápas se hrál jako na houpačce. Krnovští hned od úvodu na svého soupeře vletěli.

A jak bývá jejich zvykem, dostávali se do velkého množství šancí. Ale oproti předchozím střetnutím se jim hned dvě podařilo proměnit. Do dvoubrankového vedení je dostaly trefy Jiřího Hudečky a Jaromíra Filipa. Jenomže Nový Jičín nesložil zbraně a také se tlačil před branku domácích. Ještě do první přestávky vstřelil kontaktní branku hostů Martinčík.

Přímočarý hokej pokračoval i v prostřední části. V neustálé permanenci byli oba brankáři, ale až do polovimy zápasu nad útočníky kralovali. V sedmadvacáté minutě bylo vyrovnáno, trefil se novojičínský Zedník. A začínalo se znova. Domácím hráčům se podařilo jít opět do vedení. Svou první branku v utkání vsítil asi nejlepší hráč na ledě Ondřej Pavlica. Ale jeho hlavní okamžiky měly teprve přijít. Celek Nového Jičína se nevzdával a vyplatilo se. Havlík dorovnal skóre. Účet druhé třetiny ale nakonec uzavřel Štěpán Holeš. Jeho zásluhou vstupovali Krnovští do té závěrečné s vedením 4:3.

V hlavní roli Pavlica

Jenomže ve třetí třetině se začaly dít věci. Novojičínský Hübl dvěma góly během sedmi minut utkání otočil. Ještě tři minuty před koncem hosté vedení drželi a nic nenasvědčovalo tomu, že by si z Krnova body neodvezli. Pak ale domácí ukázali, proč se jim v poslední době tak daří, bojují až do konce. Roli spasitele na sebe vzal jako už poněkolikáté šikovný útočník Ondřej Pavlica. Během dvou minut překonal hostujícího gólmana Kozáka hned dvakrát. K tomu přidal ještě i poslední a pojišťovací sedmou branku po tom, co hosté zkusili hru bez brankáře. Nasměroval tak svůj tým k vítězství v divokém utkání v poměru 7:5.

„Utkání bylo podle očekávání hodně těžké, ale ani ne fyzicky, jako spíše po mentální stránce,“ začal své hodnocení krnovský lodivod Jiří Žůrek. „Nový Jičín má mladý tým, který hraje přímočarý hokej, tlačí se do brány a hodně střílí. Nám se v posledních utkáních dost dařilo.

Vytváříme si šance a hlavně dáváme góly. Tým šlape jako celek a nevzdává se. Dneska to bylo o tom, udržet soustředěnost celých šedesát minut a hrát až do konce. Už poněkolikáté se nám to vyplatilo,“ vyzdvihl přednosti týmu Žůrek. Pochválil i momentálně svého nejlepšího střelce: „Ondrovi Pavlicovi to teď hodně střílí. Podílel se na otočení zápasu v Benešově, skóroval i s Kopřivnicí. A dneska se zase čtyřikrát trefil.“

Krnováci chtějí na druhé místo

Krnovský kouč se netají ani cílem zkusit ještě přeskočit Horní Benešov v tabulce a skončit na druhém místě: „Jdeme do zbývajících utkání s tím, že je chceme všechna vyhrát. Benešov má tři body náskok, takže to není jenom o nás. Ale když se nám to povede, budeme moc rádi,“ uzavřel Jiří Žůrek.
Následující zápas sehrají Krnovští na ledě svého poslsledního protivníka, tedy v Novém Jičíně, v pátek.

HK Krnov – HC Nový Jičín B 7:5 (2:1, 2:2, 3:2)