Fyzičku nabírali krnovští hokejisté v květnu a červnu, v červenci měli volno a znovu se do přípravy pustili v srpnu. „Scházeli jsme se pravidelně každé úterý a čtvrtek, abychom se udržovali v kondici," povídal trenér Krnova Michal Piskoř a pokračoval: „Teď už jsme letní přípravu ukončili a čekáme, až budeme moci vyjet na led."

Krnovský zimní stadion začne mrazit 1. září a hokejisté by měli poprvé trénovat o čtyři dny později. Netřeba dodávat, že už se všichni po dlouhé pauze na tréninky na ledě těší.

Skončí hokejový profesor?

Jak už bylo řečeno, v kádru dojde k několika pohybům, někteří starší hráči by měli končit.

„Na konci minulé sezony jsem se bavil s Jirkou Hudečkou. Říkal, že trénovat chce, ale na zápasy, že už to moc nevidí. Chce dát prostor mladým," uvedl příklad krnovského hokejového profesora Piskoř, ale hned dodával: „Ale to bylo na konci sezony. Ještě se o tom spolu určitě pobavíme. Uvidíme, jak se Jirka bude cítit, jestli bude mít do hokeje chuť."

Čtyři jisté odchody

Kdo z krnovského mužstva určitě odejde, to je Martin Otipka. Muž, kterému se v loňském play off velice dařilo a táhl mužstvo, odchází studovat do Brna. „Navíc si ještě vyjednává angažmá v Německu," upřesnil trenér Krnova. V krnovském dresu se určitě neobjeví ani Jiří Beinstein a David Hamerník.

„Jirka si bude hledat angažmá v okolí Frýdku Místku. Loni jsme využili jeho služeb, protože se osobně známe z dob mého působení ve Frýdku. A co si budeme povídat, Krnov je od Frýdku daleko," objasnil situaci kolem prvního jména Michal Piskoř a pokračoval: „David je z Ostravy, bydlí tam, má tam práci, takže jeho působení u nás taky padlo."

Také Filip Vaněk se v krnovském útoku už nejspíše neobjeví. „Momentálně se pere o pozici v prvním týmu Opavy. A podle posledních zpráv mu to jde," poznamenal lodivod HK Krnov.

Spolupráce se Slezanem Opava

V nové sezoně by opět měla fungovat spolupráce s druholigovým Slezanem Opava. Hráči, kteří se neuchytí v prvním týmu mužů, by mohli přijít do Krnova na hostování.

„Zrovna mám po jednání s panem Suchánkem. Domluvili jsme se na přestupech, hostování a střídavém hostování několika hráčů, jedná se o ročníky 1992 až 1994," uváděl krnovský kouč.

Dva hráči z Opavy do Krnova přestupují, Michal Tošenovjan a brankář Jiří Novák. „Michal Tošenovjan už u nás nějakou dobu působí, jen to bylo pořád na hostování, tak teď jsme konečně dotáhli do konce jeho přestup," povídal Michal Piskoř.

Posílení brankářského postu

S Jiřím Novákem přišlo zkvalitnění konkurence v krnovském brankovišti. „Jirka je šikovný gólman ročníku 1992, je to Krnovák. Budeme mít tedy tři gólmany, jeho, Tondu Mužíka a Romana Šlupinu. Každá konkurence je jen k dobru," radoval se z vyřešení brankářského rébusu Piskoř a ještě dodal k otázce, zda bude nestárnoucí veterán Šlupina pokračovat v kariéře: „Co vím, tak Roman Šlupina chytat dále chce, a to je dobře."

Až pět hráčů na hostování

O dalších hráčích z Opavy se Michal Piskoř ještě vyjadřovat nechtěl, ale podle všeho by mělo jít až o pět hokejistů. „Zatím si konkrétní jména nechám pro sebe, chci nejprve mluvit s těmi kluky," uvedl logický důvod trenér.

A které posty by v Krnově potřebovali posílit? „Všechny," usmál se Piskoř a pokračoval: „Brankáře máme vyřešené, ale musíme posílit jak obranu, tak útok. Budu rád, když budeme mít v kádru okolo dvaceti lidí, měli by s námi trénovat i kluci z béčka," uvedl trenér.

Krajská liga velkou neznámou

Ovšem jak bude krajská liga v nadcházejícím ročníku vypadat, je zatím ve hvězdách. „Už jsem byl na svazu, kde jsme měli vyfasovat rozlosování, ale ještě to není hotové. Pořád se něco měnilo," narážel kouč HK Krnov na situaci, kdy stále není jisté, kolik účastníků vlastně bude soutěž mít.

„Mělo být původně osm účastníků, pak se dva odhlásili, takže zase nás bylo šest. Jenže podle posledních zpráv se Orlová nepřihlásila do druhé ligy a měla by hrát kraj," popisoval změny Michal Piskoř a dodával: „V podstatě se zatím najisto nic neví." Pokud zůstane u sedmi účastníků, měla by se krajská liga hrát čtyřkolově, nejspíše bez play off.

Přípravné zápasy asi nebudou

Krnovští před začátkem ligy nejspíše nechystají žádný přípravný zápas. „Zase nebude tolik času. Budeme se věnovat hlavně tréninku. I když je možné, že se na nějaké utkání domluvíme," říkal Michal Piskoř a dodal: „Samozřejmě v úvahu připadá v podstatě jen Horní Benešov, je to nejblíže," uzavřel.

Stávající hráčský kádr

Brankáři: Roman Šlupina, Antonín Mužík, Jiří Novák

Obránci: Miroslav Tvardek, Lukáš Herget, Michal Vysloužil, Tomáš Michálek, David Matušinský, Martin Holiš, Vojtěch Žídek, Ján Marienka, Ondřej Havlíček

Útočníci: Pavel Michálek, Ondřej Pavlica, Štěpán Holeš, Lukáš Závodník, Michal Tošenovjan, Tomáš Kubík, Jan Kostovský, Jan Weiss, Jiří Hudečka

Trenér: Michal Piskoř