Dnes zavítají borci HK Krnov na stadion poslední Studénky, která v celé soutěži zatím posbírala pouhých devět bodů. V sobotu pak v posledním měření sil přivítají Krnovští na svém ledě Valachy z Rožnova pod Radhoštěm. „Určitě se chceme s touto sezonou rozloučit vítězně. Čeká nás vlastně poslední týden celého ročníku, pak už se může odpočívat. Takže do těch utkání vrhneme všechny zbývající síly,“ uvedl krnovský kouč Jiří Žůrek.

Ještě není zcela jasné, zda pojedou Krnovští do Studénky kompletní. Několik hráčů je nemocných. „Uvidíme, jak dáme sestavu dohromady, ale snad se co nejvíce bude blížit tomu optimálnímu složení,“ pokračoval Žůrek. Krnovským se podařila uhrát v posledních zápasech šňůra vítězství. Dostali se na dostřel druhému Hornímu Benešovu.

V posledním utkání ale těsně prohráli v Novém Jičíně, a tak jim Hornobenešovští znovu odskočili na šest bodů. Na druhé místo tak Krnov s největší pravděpodobností už může zapomenout. Ale i tak Krnovští svůj předsezonní cíl splnili.

Trenéra HK Krnov také mrzí, že sezona tak brzy končí. „Je to škoda, aby v půlce února liga skončila. Ale není to jen problém krajské ligy, stejně je na tom i třeba druhá liga. Tam jim také zbývají dva zápasy a pak play-off. Některé týmy mají také do čtrnácti dnů konec. To se mi nelíbí,“ zlobil se Jiří Žůrek. „Možná by se měli na ústředí trochu zamyslet, aby nebyl program ligy tak nabitý a hrálo se déle,“ uzavřel krnovský lodivod Jiří Žůrek.