Bohumín poslal do hry jen dvě kompletní pětice, zatímco krnovský trenér Michal Piskoř měl k dispozici čtyři beky a tři útočné řady. Přesto to byli domácí, kdo otevřel skóre duelu.

„Nezačali jsme úplně nejlépe, hned ve třetí minutě jsme inkasovali. Bohumín měl ve své sestavě mladé kluky, kteří dobře bruslili a napadali, tím byli v první třetině nepříjemní," popisoval Piskoř.

Jedenáctá minuta ale přinesla obrat. Tošenovjan naznačil střelu, ale pak přihrál před prázdnou branku Kubíkovi, pro toho nebyl problém vyrovnat. Za několik vteřin pak vsítil svou první branku v sezoně Havlíček a Krnov vedl. Od začátku druhé části se začala projevovat herní vyspělost Krnovských.

„Získávali jsme herní převahu a dokázali jsme to vyjádřit i střelecky," pochvaloval si Piskoř. Kostovský s Bednárkem navýšili vedení hostí na 4:1.

Poslední třetina už byla střeleckou exhibicí hostujícího mužstva. „Bohumín fyzicky i herně odpadl. Samozřejmě velkou roli hrálo také to, že jich bylo málo. Pokud střídáte jen dvě pětky, ve třetí třetině už se to musí projevit," uvedl Michal Piskoř.

Krnováci si vytvářeli šance a hned pět jich přeměnili v góly. Nejhezčí branku se povedlo vstřelit v jednapadesáté minutě Janu Weissovi. Najížděl sám na bohumínského brankáře a doslova si jej vychutnal po vzoru Tomáše Hertla.

Mezi nejlepší hráče hostí patřil Michal Tošenovjan, který sice gól nedal, ale hned na čtyři přihrál. Jan Kostovský zase nasbíral dvě branky a dvě asistence.

„Kromě první třetiny, kdy ten výkon byl takový nemastný neslaný, jsem docela spokojen," hodnotil utkání Michal Piskoř a pokračoval: „Jsem rád, že jsme se dostávali do šancí a dali i devět branek, ale kdybychom proměnili aspoň polovinu těch příležitostí, musel by být výsledek dvojciferný," dodal kouč HK Krnov.

HC Bohumín – HK Krnov 1:9 (1:2, 0:2, 0:5)
Branky a asistence: 3. Denis Čahoj – 11. Kubík (Tošenovjan, Weiss), 11. Havlíček (Holeš), 27. Kostovský (Pavlica), 28. Bednárek (Tošenovjan, Weiss), 41. Pavlica (Kostovský), 42. Weiss (Tošenovjan), 48. Kostovský (Pavel Michálek, Bednárek), 51. Weiss (Tošenovjan), 57. Pavel Michálek (Kostovský, Pavlica)
HK Krnov: Mužík – Bednárek, Vysloužil, Faksa, Tomáš Michálek – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Weiss, Kubík – Havlíček, Holeš, Otipka. Trenér: Michal Piskoř