Výborné utkání mohli sledovat v sobotu diváci na krnovském zimním stadiónu. Domácí hokejisté nastoupili do zápasu s favoritem neohroženě a hráli od zahájení zápasu nátlakový hokej. Ve 4. minutě to krnovským hráčům přineslo ovoce. Pavel Michálek dostal přihrávku od Holeše a přesnou tvrdou střelou poslal domácí tým do vedení.

Hosté byli pod tlakem a domácí pokračovali v aktivním hokeji. O dvě minuty později se skóre měnilo znovu. Zpoza branky se prosadil Holeš a jeho přihrávku před branku využil Satek ke zvýšení náskoku krnovského kolektivu. Na ledě se hrál v dalších minutách svižný hokej a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. V 7. minutě se prosadili hokejisté Karviné a snížili na 1:2 z jejich pohledu. Nadále pokračoval hokej oboustranně dobré úrovně, skóre se ale v úvodní části již neměnilo.

Také prostřední třetina pokračovala ve stejném duchu jako první. Hrálo se ofenzivně a před brankami se rodily další příležitosti.

Obrat na konci

V 31. minutě se dočkali vstřelení vyrovnávací branky hosté, když domácí zbytečně v defenzívě zaváhali. Krnov předváděl kvalitní hokej a potvrdil to ve 33. minutě. Pavel Michálek ujel v oslabení obraně hostů a jeho střelu, která se odrazila od tyče dorazil do sítě brankáře Karviné Holeš. V závěru druhé třetiny hráli hosté dvojnásobnou přesilovou hru, ale krnovští hokejisté se díky velké obětavosti ubránili.

Dramatický a dobrý hokej se hrál od zahájení poslední třetiny. Pojistit vedení domácího celku mohl nejprve Hudečka a po něm Pavlica, kteří ale samostatné akce ke gólovému efektu nedotáhli. Možnosti na vyrovnání měli také Karvinští, na krnovskou obranu na čele s brankářem Kolbertem však nevyzráli.

Za vítězstvím vykročili domácí hokejisté v 59. minutě. Do průniku se dostal Holeš a bezchybným blafákem zvýšil vedení Krnova znovu na rozdíl dvou branek. Karviná ale v závěru úřadovala. Necelou minutu před koncem se vrátila gólem na 3:4 do utkání a všechny síly vrhla do závěrečného náporu. Ten krnovský tým neustál a v čase 19:40 po závaru před vlastní brankou inkasoval nešťastný vyrovnávací gól.

HK Krnov - HC Karviná 4:4 (2:1, 1:1, 1:2)
Branky: 4. Pavel Michálek (Holeš), 6. Satek (Holeš), 43. Holeš (Pavel Michálek), 58. Holeš.
HK Krnov: Kolbert – Marienka, Tomáš Michálek, Varečka, Twardek – Haleňák, Ševčík – Pavel Michálek, Satek, Holeš – Hudečka, Tichý (Petr Dvořák), Kostovský – David Dvořák, Pavlica, Kubík. Trenér: Jiří Plevák.