„Nepřistoupili jsme k tomuto zápasu tak zodpovědně, jako k těm předchozím. Nebyli jsme tak aktivní a málo bruslili. Zato domácí na ledě dřeli a bojovali,“ povídal o nešťastném utkání krnovský trenér Jiří Žurek.

Hned v polovině šesté minuty úvodní části se z nenápadné akce podařilo domácím vstřelit úvodní gól. Při signalizovaném vyloučení krnovského hráče kopřivnický Starkman vystřelil od mantinelu na branku. Puk se na chviličku ztratil z dohledu a pak propadl přes šlupinovu výstroj. Nejspíše stejně s hvizdem rozhodčího spadl za brankovou čáru. Sudí gól nakonec uznali. 1:0 pro Kopřivnici.

Krnovští se snažili srovnat, tlačili se do šancí, ale domácí se předháněli v obětavosti. A co prošlo, lapil spolehlivý brankář Unzeitig. „Chtěli jsme útočit, ale dělali jsme zbytečné chyby ve středním pásmu. Domácí toho využívali a chodili do rychlých protiútoků. Pak se vždycky okamžitě vrátili a poctivě bránili,“ komentoval momenty utkání Žurek.

Druhá třetina nijak nevybočila z vývoje utkání. Krnov se tlačil do útoku, hlavně její první útočná formace. Ale scházela ta lehkost, kterou Krnovští předváděli v prvních třech utkáních. „Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Domácí nám trošku udělili lekci z produktivity,“ krčil rameny krnovský kouč.

Hned po jednatřiceti vteřinách závěrečného dějství udělali hosté obrovskou chybu v obraně. Odražený puk se dostal před Šlipinovu branku na zcela nekrytého domácího kapitána Bílka, který nekompromisně prostřelil krnovského gólmana, 2:0. Až osm minut před koncem se prosadili i hosté. Kostovský našel přihrávkou ze středního pásma najetého Pavlicu. Krnovský střelec ujel po pravé straně a trefil přesně pod vyrážečku Unzeitiga, 2:1.

Přes velkou snahu, však to bylo vše. Domácí obětavou a bojovnou hrou vybojovali nad Krnovem hubené vítězství 2:1.

„Kopřivnice vyhrála zaslouženě. Ten zápas doslova ubojovali. Zato my jsme nejspíše urazili hokejové štěstíčko. Nedali jsme do utkání úplné maximum. Nebyli jsme schopni proměnit šance. S přibývajícím časem jsme byli nervóznější a nervóznější a naše snaha o ofenzivu se měnila v křeč,“ zhodnotil utkání lodivod Krnova Jiří Žurek.

HC Kopřivnice – HK Krnov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: Starkman, Bílek – Pavlica

HC Kopřivnice: Unzeitig (Bouša) – Vermiřovský, Novák, Fojtík, Hrubý D., Starkman, Jašek, Hanzlík, Bílek, Hrubý V., Vaculín, Merenda, Barčák, Chalupa, Jeřábek, trenér: Václav Slabý
HK Krnov: Šlupina (Mužík) – Rýpar, Tvardek, Matušinský, Marienka, Žídek, Trčka – Kostovský, Michálek, Pavlica, Holeš, Hudečka, Tichý, Tošenovjan, Kubík, Vaněk, trenér: Jiří Žurek