Krnovští hokejisté podlehli ve Frýdku. Zavařili jim sudí

Krnov, Frýdek-Místek - V utkání hokejového krajského přeboru na ledě Frýdku–Místku podávali krnovští hokejisté v sobotním podvečeru velmi dobrý výkon. I přesto, že byli stále vylučováni, vedli po dvou třetinách dvoubrankovým rozdílem. V závěrečné třetině ale ještě více přitvrdil rozhodčí a spornými výkony vrátil domácí mužstvo do hry. Svěřenci trenéra Špačka nakonec výsledek otočili na závěrečných 6:5.

2.3.2009 2

Krnovští hokejisté byli blízko k vítězství, před závěrečnou třetinou ještě vedli o dvě branky. O body je však připravily sporné výroky rozhodčích.Foto: DENÍK/Zdeněk Šrubař

Krnovským hokejistům se v poslední době daří a na ledě aspiranta na postup Frýdku–Místku nechtěli prodat svou kůži lacino. Domácí, na které byl rozhodčí utkání mnohem benevolentnější než na hosty, byli v úvodu efektivní. Branky v 6. a 9. minutě je poslaly do vedení. Hosté však i přes časté a přísné vylučování nebyli deprimovaní a bojovali o výsledek. V 19. minutě je vrátil do zápasu zkušený Hudečka z proměněného trestného střílení.

Druhá část utkání patřila plně dobře hrajícím svěřencům krnovského kouče Jiřího Pleváka. Ve 24. minutě přišla chvíle Květoně a hosté srovnali skóre. Ve 32. minutě ujel hostující Pavlica a krnovští hokejisté poprvé v utkání vedli. Krnov hrál velice dobře a svého soupeře dostával pod tlak. Pavel Michálek prokázal své střelecké schopnosti ve 33. minutě, kdy nechal za zády obránce Frýdku–Místku a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Domácí, podporovaní rozhodčím, se ve 35. minutě vrátili do zápasu. Hosté pokračovali v prostřední části ve výborném výkonu a minutu před druhou přestávkou opět prokázal své schopnosti Pavel Michálek, který úspěšně zakončil další samostatný únik pátou brankou v síti domácích.

Závěrečná část patřila rozhodčím. Krnov se dostával pod tlak a při přesilové hře domácích pěti proti třem Frýdek–Místek snížil na rozdíl jedné branky. V 55. minutě bylo vyrovnáno a krnovský kouč Jiří Plevák byl po protestu a trestu 5 plus 20 minut vykázán ze střídačky. Hosté i přesto bojovali o výsledek. Jenže v 54. minutě přišla další přísná přesilová hra domácích a po ní vítězný gól v síti krnovského týmu.

Hosté se v závěrečných minutách snažili zápas ještě zvrátit, ale okolnosti tomu nechtěly. Po skončení si tak Krnov odnesl porážku 5:6.

HC Frýdek-Místek – HK Krnov 6:5 (2:1, 1:4, 3:0)
Branky: 19. Hudečka z trestného střílení, 25. Květoň (David Dvořák), 32. Pavlica, 33. Pavel Michálek, 39. Pavel Michálek.
HK Krnov: Wítek (Kolbert) – Němec, Petr Dvořák – Vavrečka, Tomáš Michálek – Haleňák, Ševčík – Pavel Michálek, Satek, Hudečka – Vavrečka, Kostovský, Kubík – Pavlica, Petr Dvořák, Květoň. Trenér: Jiří Plevák.

Autor: Jiří Stanovský

2.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Jmenuji se RUDOLF JANČO, narodil jsem se 3. ledna, při narození jsem vážil 2915 gramů a měřil 49 centimetrů. Moje maminka se jmenuje Kateřina Výmolová a můj tatínek se jmenuje Rudolf Jančo. Bydlíme v Nové Vésce-Staré Město.
8

Děti narozené v krnovské nemocnici

Měřením sněhové pokrývky se určuje míra lavinového rizika.  Předpověď počítá i o víkendu v Jeseníkách se třetím stupněm lavinového nebezpečí. Zásadou je nevstupovat na příkré svahy se sklonem nad 35 stupňů. Nebezpečná místa již tvoří souvislý celek.

Zraněný lyžař se z laviny vyhrabal sám

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Obchvat Krnova: řada otázek bez odpovědi

Sál sv. Ducha se do posledního místa zaplnil občany, které zajímá obchvat Krnova. Nic moc se nedozvěděli a své zklamání dávali hlasitě najevo.

Martin Kolomý potřetí dojel na pódiu

Kamionový jezdec z Bruntálska Martin Kolomý na Dakaru dál válí. Etapa mezi argentinskými městy Fiambalá – Chilecito – San Juan se mu povedla na výbornou. Nakonec s odstupem více než čtyř minut dojel druhý za Nizozemcem Van Genugtenem na Ivecu, ale během této etapy sahal i po vítězství.