Krnovští nemohli využít dobré formy útočníka Michala Tošenovjana, který dostal trest v Horním Benešově (více v úterním Regionu), přesto měl kouč Michal Piskoř k dispozici tři kompletní pětice a k tomu ještě tři hráče na střídání. „To se pak hraje úplně jinak, když můžete zátěž rozložit na tolik hráčů. Hodně nám to pomohlo," pochvaloval si krnovský trenér.

Domácí, nezvykle v modrých dresech, však nezačali příliš šťastně. V polovině třetí minuty hráli přesilovou hru. Holeš však na modré čáře podklouzl, puk mu utekl a pro dva soupeře ujíždějící na Šlupinu už nebyl problém skórovat, 0:1.

Inkasovaná branka však krnovské hokejisty nastartovala a ještě v první třetině přišel obrat, při kterém Štěpán Holeš odčinil svou úvodní chybu. Nejprve nahrál na vyrovnání Jiřímu Hudečkovi, 1:1. Pak Uničovští faulovali dvakrát krátce po sobě a rozhodčí je poslal do tří. Holeš vybídl Karla Horného a ten otočil skóre, 2:1. Domácí využili i pokračující klasickou přesilovku, když na 3:1 zvýšil David Matušinský.

V prostřední části pokračoval vyrovnaný hokej. Na obou stranách se urodilo několik výborných příležitostí ke skórování, ujala se však jen jedna. Čtyři minuty po polovině utkání snížili hokejisté Uničova na 3:2.

V poslední minutě druhé třetiny byl za vražení na hrazení vyloučen domácí Jan Kostovský, který dostal trest dvě plus deset minut. Michal Piskoř tak byl donucen ke změně v sestavě, ale ta se mu neuvěřitelně povedla. „Poslali jsme místo něho do hry Jardu Filipa. Tím vznikl nový útok Závodník Filip Weiss. Kluci se chytili a v podstatě zápas rozhodli," usmíval se kouč Krnova.

Byli to právě tihle tři, kteří v úvodu poslední třetiny rozhodli o osudu utkání. Po třech minutách uvolnil Weiss Lukáše Závodníka, který sám před gólmanem zvýšil na 4:2. O tři minuty později poslal Filip do gólové šance Jana Weisse, a ten se nemýlil, 5:2. Za další čtyři minuty se trefil i poslední z nich. Jaromír Filip využil Závodníkovy přihrávky a zvýšil už na 6:2.

Krnov byl v laufu. Vytvářel si i další šance, ale nedokázal je proměnit. „Za to pak zákonitě přišel trest. Zbytečně jsme zápas ještě zdramatizovali," povídal kouč Michal Piskoř. Krnovští totiž ještě v posledních sedmi minutách dvakrát inkasovali. Vítězství 6:4 si však už vzít nenechali.

Se třemi body byl trenér spokojen. „Vyhráli jsme a to je hlavní. Hra sice ještě není úplně optimální, ale jde to pomalu nahoru. Šance si vytváříme, ale hodně jich neproměníme," uváděl Michal Piskoř. Do sestavy se po zdravotních problémech vrátil šikovný útočník Ondřej Pavlica, který hrál proti Uničovu své letošní druhé utkání.

„Ondra je výborný hráč, ale ještě se do toho potřebuje dostat. Dlouho netrénoval a je to ještě znát. Navíc zápas je zase úplně něco jiného než trénink. Ale jeho forma jde pomalu nahoru. Sám se dostal do tří nebo čtyř gólových šancí, nepadlo mu to tam, ale ono to přijde," hodnotil výkon rekonvalescenta Piskoř.

Na soupisce se také objevilo jedno nové jméno, Martin Hudečka. Třiadvacetiletý syn krnovského hokejového profesora Jiřího Hudečky se k hokeji vrátil. „Dlouho nehrál, ale chodí poctivě na tréninky. Postupně se jej budeme snažit zapracovávat do sestavy. Navíc může hrát i v obraně," uvedl Michal Piskoř.

HK Krnov - HC Uničov 6:4 (3:1, 0:1, 3:2)
Branky Krnova: 8. Jiří Hudečka (Holeš), 10. Horný (Holeš), 11. Matušinský (Pavel Michálek, Pavlica), 43. Závodník (Weiss), 47. Weiss (Filip), 51. Filip (Závodník)
HK Krnov:
Šlupina Matušinský, Žídek, Tvardek, Tomáš Michálek, Němec, Holeš Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica Horný, Jiří Hudečka, Tichý Kubík, Weiss, Závodník Fňukal, Filip, Martin Hudečka. Trenér: Michal Piskoř

Michal Tošenovjan dostal desetizápasový trest

Domácí utkání proti Uničovu mohl krnovský hokejový útočník Michal Tošenovjan sledovat pouze z tribuny. Na vině nebylo zranění, ale desetizápasový trest, který hráč dostal od disciplinární komise po derby v Horním Benešově.

Jak se vlastně všechno seběhlo? V závěru tradičního derby mezi domácím Horním Benešovem a Krnovem byl jen těsný stav 4:3 pro domácí, tedy Hornobenešovské. Krnov se odhodlal hrát power play a při ní došlo k nevídané události. „Domácí vyhodili a puk jel kolem jejich střídačky. Michal ho dojížděl a chtěl jej zastavit. Jenomže někdo z domácí střídačky mu chytil hokejku. Puk projel a domácí hráči dali do prázdné branky pátý gól," popisoval inkriminovanou situaci trenér Krnova Michal Piskoř.

Rozhodčí, ač jsou na ledě tři, si ničeho nevšimli a branku uznali. „Samozřejmě jsme cítili křivdu. Kolem hlavního sudího Pelce se sjelo několik hráčů, kteří vehementně protestovali. Michal Tošenovjan se otřel o hrudník rozhodčího a vyfasoval trest ve hře," líčil dále dění na hornobenešovském ledě krnovský kouč a pokračoval: „Navíc pak hlavní rozhodčí napsal do zápisu takové věci, že Michal dostal stop na deset zápasů. Místo toho, aby sudí uznali, že udělali chybu, tak to vyženou takhle do krajnosti," kroutil hlavou Michal Piskoř.

Tak vysoký trest se jen tak nevidí ani ve vyšších soutěžích. „Je to prakticky do konce základní části. Nechápu, že v krajské lize takový trest vůbec dají, když se vůbec nic nestalo. To jsem neviděl ani v extralize," povídal bývalý extraligový hráč Vítkovic, Třince a Opavy.

Zároveň je krnovský trenér rozhodnut proti trestu bojovat. „Kdyby ho třeba shodil na led, tak neřeknu ani slovo. Určitě podáme protest proti tomuto rozhodnutí, a budeme také chtít postih pro rozhodčí. V kraji to totiž pak vypadá, že si rozhodčí můžou na ledě dělat, co se jim zlíbí," uzavřel rozhodně Michal Piskoř.