Družina trenéra Antonína Plánovského vstoupí do soutěže zápasem s Frýdkem-Místkem v nedělních 14.30 hodin na domácím stadionu.

Plánovský už dopředu avizoval, že hosté přijedou do krnova s vizitkou favorita. „Očekávám velmi těžký zápas, soupeř posílil o hráče ročníku 1989 a 90 z Nového Jičína. Mají velmi silný mančaft,“ řekl na adresu nedělního soupeře. S Frýdkem-Místkem se Krnov nedávno utkal v přípravném zápase a podlehl 1:4. Vysokými porážkami skončily i vzájemná utkání v základní části loňské sezony.„Teď ale hrajeme doma, porveme se o každý bod,“ slibuje Plánovský.

Krnovského trenéra však před nedělním debutem trápí úzký kádr. „Nezískali jsme žádné větší posily z okolních mančfatů,“ prohodil. „Jsme v místě, kam to mají všichni daleko. Musíme proto spoléhat především na naše vlastní hráče, které máme k dispozici. A já jim věřím. V létě poctivě trénovali a mají na to, aby první ligu udrželi v Krnově i do další sezony.“

Pavlica je zpět, bude lídrem

Juniorské družstvo po sezoně opustily starší ročníky Kolbert, Šovčík i střelec Tošenovjan. „To všechno jsou hráči, kteří táhli mančaft,“ přiznal Plánovský.

Krnov už ke všemu nemůže těžit z bohaté spolupráce se spřátelenou Opavou, která se nyní sama potýká s nedostatkem hráčů. „Podařilo se nám sice získat tři hráče, ale jen na střídavý start, a tak s nimi nemůžeme moc počítat,“ dodal Antonín Plánovský. „Každé zranění nás proto může citelně oslabit.“

Klíčovými postavami mužstva by se tak měli stát hráči, kteří v první lize začínají už třetí sezonu: Mrkva, Herget, Kostovský nebo Miškov. A samozřejmě – Ondřej Pavlica. Vyhlášený střelec v minulé sezoně pravidelně nastupoval za hlavní mužstvo, závěr juniorské soutěže pak odehrál v dresu extraligového Šumperku. „Bude jasným lídrem, hodně na něm stavíme. Je to tahoun mužstva,“ chválil ho Plánovský.

Ze Spojených států se navíc po roce do týmu vrací Jan Vlček. „Je to velký bojovník, dost si od něj slibujeme,“ přiznal Plánovský. Mezi tyče se po odchodu gólmana Kolberta postaví kravařský rodák Vojtěch Kroček. „Jiného gólmana nemáme, věřím, že nás podrží, přestože rok nechytal. V přípravných zápasech se jevil dobře,“ chválil ho krnovský trenér. „Mančaft musí tahat za jeden provaz, jedině tak vede cesta k úspěchu!“

Příprava byla letos ještě náročnější

Antonín Plánovský je pověstný tím, že si zakládá na letní přípravě. Přitom ještě před pár lety nebylo zvykem, aby hokejová mládež v Krnově přes prázdniny výrazněji a systematicky trénovala.

Letní dril junioři společně s dorostenci zahájili už na začátku května, první měsíc prázdnin dostali hokejisté volno. „S docházkou jsem velmi spokojen. Poprvé jsme vyjeli na led na konci července v Opavě. Dohromady jsme absovovali osm nebo dvevět tréninkových jednotek a odehráli jsme pět přípravných zápasů,“ líčil průběh přípravy.

Při porovnání s předešlým rokem Plánovský přiznal, že dal letos svým svěřencům víc zabrat: „Mančaft by měl být lépe připraven než loni, ale rozhoduje se až v ostrém zápase na ledě. Bude to velmi těžká a náročná soutěž.“

Hlavně nesestoupit!

Ambice a cíle krnovského družstva zůstávají i pro třetí ligovou sezonu v řadě neměnné. Plánovský před nedělní premiérou téměř doslova zopakoval svůj loňský výrok o záchraně. Vše ostatní, včetně postupu do play-off, je prý nadplán. „Pro záchranu uděláme vše a kdo ví, třeba se nakonec dostaneme do play-off. Ale jsem střízlivý trenér, pro mě a vůbec pro celý krnovský hokej je nesmírně důležité udržet u nsá ligu. To je náš hlavní cíl.“

„Především nám jde o záchranu, jelikož do první ligy spadly hned čtyři mančafty z extraligy,“ vysvětlil bez okolků.

Ne náhodou proto Plánovský vyzval domácí publikum k návštěvě prvoligových zápasů juniorů, na ledě Krystalu se totiž Krnovu tradičně daří. „Rád bych pozval všechny přívnizce, diváky a fanoušky krnovského hokeje na naše domácí zápasy. Budeme potřebovat podporu.“

Ligu hrají jen junioři, dorost prodal práva
Krnov - Také pro nadcházející hokejovou sezonu platí, že junioři jsou jediným družstvem krnovského klubu s ligovou příslušností. Kádr dorostu pod vedením trenéra Plánovského sice v předchozím ročníku senzačně postoupil do první ligy, nicméně vedení klubu se v úvodu června rozhodlo prodat soutěžní práva Prostějovu. Důvodem byl především nedostatek hráčů a tedy pochopitelné obavy z toho, že by Krnov z ekonomicky náročné soutěže po sezoně stejně sestoupil.

„Museli jsme se ligových práv zbavit, protože by nám v kádru zůstalo nanejvýš jedenáct hráčů. Těžko bychom sehnali další posily. Soutěž by nás stála minimálně 350 nebo 400 tisíc a domů bychom jezdili s nakládačkama,“ vysvětlil trenér Plánovský.

Jako první informoval o prodeji provoligových práv už v červnu klubový web www.hokejkrnov.cz. „Strategií klubu je postupně vybudovat širokou základnu vlastních hráčů a poté postupovat do vyších soutěží ve všech kategoriích,“ uvedla generalita krnovského hokeje. „Samozřejmě to, co dokázali dorostenci v uplynulé sezoně, je fantastický úspěch. Jen nám všem dokázali, že vytvořit dobrou partu a pilně pracovat se vyplatí.“ (eya)