Na první branku museli diváci v Krystal aréně čekat až do 17. minuty a k jejich smutku padla do krnovské sítě, skóre otevřel Grepl. Vyrovnání se domácí dočkali v prostřední části hry, přesilovou hru zužitkoval veterán Bednárek. Početní výhodu ale úspěšně sehráli i Orli, díky které si ve 37. minutě vzali po trefě Klímy vedení zpět.

Poslední dvacetiminutovka byla na góly nejbohatší. Na Korcův gól ještě osm minut před koncem reagoval Havlíček a zdálo se, že se Strojosvit požene přinejmenším za vyrovnáním. To ale nepřišlo, místo toho navíc v závěru rozhodli Macurák a Grepl. Pátá Orlová tak v průběžné tabulce ztrácí na čtvrtý Krnov už jen bod.

„Myslel jsem si, že Orlové vrátíme porážku z úvodu sezóny, ale bohužel jsme neproměňovali tutové šance, kterých jsme měli mraky. Naopak jsme sami inkasovali laciné branky, utkání asi rozhodly rozdílné výkony brankářů,“ prohlásil kouč HK Krnov Pavel Hulva.

V týdnu si vyslechl trest za svůj prohřešek v utkání s Frýdkem – Místkem obránce Josef Tichý, který si nezahraje do konce ledna. „Bohužel u tohoto typu trestu ani nemůžeme po polovině požádat o prominutí zbytku,“ komentuje Hulva Tichého stopku.

Krnov - Orlová 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Bednárek (Mužík), 52. Havlíček (Ševčík) – 17. Grepl, 37. Klíma (Stružík), 50. Korec (Zakuťanský), 57. Macurák, 58. Grepl (Klíma). Rozhodčí: Trombík – Krakovčík, Zahel. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Krnov: Mužík – Dohnal, Bednárek, Galvas, Snigirevs, Slavík, Kysela, Hon – Závodník, Beneš, Kostovský, Polok, Kubík, Hudečka, Ševčík, Michálek, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.