Oba týmy předvedli, že hokej hrát umí a předvedli fanouškům výbornou podívanou. „Už v podstatě o nic nešlo. Hrál se otevřený, kombinační hokej se šancemi na obou stranách. Muselo se to líbit," povídal kouč HK Krnov Michal Piskoř.

V první třetině to byli právě hosté, kteří měli mírně navrch. „Zase jsme se dostávali do velikých šancí, ale opět jsme je nebyli schopni proměnit," kroutil hlavou trenér hostí. Skóre mohl otevřít Pavel Michálek, ale nezakončil přesně. Stejně si vedl o chvíli později i Pavlica.

Přesto se Krnov dostal do vedení, když se v poslední minutě první části do černého trefil Havlíček.

Hezký hokej ve svižném tempu pokračoval i po první přestávce. Šance se střídaly na obou stranách. Bohužel hned v první minutě prostředního dějství bylo srovnáno. Ale Krnov nesložil zbraně. Trvalo to jen tři minuty a hosté opět vedli, síť v brance Orlové rozvlnil Vysloužil.

Domácí nechtěli poslední zápas sezony prohrát a před polovinou střetnutí dokázali opět srovnat, tentokrát na 2:2. Takový byl i stav po dvou třetinách.

„V kabině před poslední třetinou jsme si řekli, že do toho půjdeme a zkusíme ten zápas urvat," uváděl Michal Piskoř. A jedenáct minut před koncem byli Krnováci blízko. Po Weissově trefě to bylo 2:3. Vzápětí mohl navýšit Pavlica, sólový únik ale neproměnil a pak se zapletl do situace, která zbytek duelu ovlivnila.

„Ondra se vracel a srazil se s protihráčem, nebylo to nic zaviněného. Jenže domácí hráč zůstal ležet a rozhodčí vyloučili Ondru za faul kolenem na pět minut a do konce utkání," popisoval jeden z klíčových okamžiků krnovský trenér.

Krnovští pětiminutové oslabení vzorně odbránili, ale stálo je to hromady sil. Orlová odvolala brankáře a minutu a půl před koncem se vhazovalo v obranném pásmu Krnova. Domácí vyhráli buly, puk šel na beka, který dělovkou trefil šibenici, 3:3.

Za dvacet vteřin se situace opakovala. Opět rána od modré, gólman měl zakrytý výhled a Orlová vedla 4:3. „Už nám nezbývalo nic jiného, než si zahrát power play. V té jsme dostali pátou branku," podotkl ke ztracenému závěru Michal Piskoř.

Krnov sice v Orlové prohrál, ale kouč hodnotil střetnutí pozitivně. „Kluky musím pochválit, makali, dřeli. Škoda, že se nám nepovedl ten závěr, zápas jsme ztratili ani ne za půl minuty, ale v hokeji se to tak někdy stává," litoval Michal Piskoř a dodával: „Náš tým podal výborný výkon, byla to důstojná tečka za sezonou."

HC Orlová - HK Krnov 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky a asistence: 21. Pavlas (Hegegy, Štefnka), 28. Rosůlek, 59. Štefanka (Sznapka), 59. Sznapka (Pavlas), 60. Vidlák (Voznica) - 20. Havlíček (Závodník), 24. Vysloužil (Pavel Michálek, Pavlica), 49. Weiss (Hon)
HK Krnov: Mužík - Vysloužil, Bednárek, Tomáš Michálek, Hon, Holiš - Kubík, Pavel Michálek, Pavlica - Faksa, Weiss, Tošenovjan - Rýpar, Havlíček, Závodník. Trenér: Michal Piskoř