Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Krnovští hokejisté ani v Rožnově nezaváhali

Krnov - Hokejisté HK Krnov vyjeli poprvé v letošní sezoně na venkovní led, po přetahované porazili domácí rožnovské mužstvo o jediný gól 4:3.

30.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Krnovští hokejisté zatím v úvodu krajské ligy nezaváhali. Po dvou domácích vítězstvích zajížděli k prvnímu utkání na půdu svého soupeře. Tím bylo ve středu mužstvo Rožnova pod Radhoštěm. Valaši vstoupili do utkání o mnoho lépe než jejich protivník. Krnovským chvíli trvalo než se rozkoukali.

V polovině sedmé minuty už se poprvé měnilo skóre. Domácí Blažej dostal puk za Šlupinu a Rožnov vedl 1:0. „Domácí na nás trochu vletěli. Dobře bruslili a my jsme se nemohli rozhýbat. Pořád jsme na tom ledě stáli,“ komentoval začátek duelu krnovský kouč Jiří Žurek.

Od desáté minuty se už hosté do utkání dostali. Zlepšili pohyb a začali se tlačit i do zakončení. Na konci třinácté minuty se Krnovským podařilo vyrovnat. Nový člen obranných řad HK Krnov David Rýpar opět ukázal, že i obránce může střílet góly. Prosadil se ve třetím zápase v řadě a srovnal na 1:1. I po první přestávce pokračoval na rožnovském stadionu svižný a útočný hokej. Hra byla velice vyrovnaná.

Hned v úvodu druhé části se měnilo skóre na obou stranách. Nejprve poslal ve dvacáté čtvrté minutě hosty do vedení Pavel Michálek. Za sedmdesát vteřin však vyrovnal rožnovský Fryšara. O osudu zápasu se rozhodlo mezi třicátou čtvrtou a třicátou šestou minutou. Padly totiž tři branky v rychlém sledu. Martin Otipka opět převážil misku vah na stranu krnovského mužstva.

Za pár desítek sekund však vrátil skóre do rovnovážného stavu opět agilní domácí útočník Blažej. Poslední slovo měli však v přestřelce Krnovští. Do vedení 4:3 poslal hosty Jáno Marienka. Krnovští měli ve druhé třetině ještě několik slibných příležitostí na zvýraznění náskoku, ale domácí celek podržel gólman Hnilica.

Vstup do posledního dějství měli lepší Valaši. Zasypávali krnovského brankáře Šlupinu nebezpečnými střelami, ale ten odolával. „Roman vychytal spoustu šancí soupeře a hodně nás podržel,“ chválil svou stálici mezi třemi tyčemi Žurek. Nejvýrazněji se hostující brankář blýskl ve čtyři minuty trvající početní výhodě Rožnova. Přes snahu střelců se už skóre nepohnulo a tak si Krnov odvezl z Rožnova důležité tři body za vítězství 4:3.

„Na začátku jsme měli problém s pohybem. Pak se utkání vyrovnalo a od poloviny druhé třetiny už jsme byli lepším týmem. Klíčové bylo, že jsme v poslední třetině neinkasovali v tom dlouhém oslabení, hodnotil utkání Jiří Žurek a pokračoval: „Bylo to zase utkání, kdy se hodně bruslilo. Podobné nás čeká v sobotu na ledě Kopřivnice. Tam taky musíme hrát aktivně, bruslit hlavně s pukem, v tom je naše devíza, a využívat šance,“ dodal krnovský trenér.

HC Rožnov pod Radhoštěm – HK Krnov 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)
Branky a asistence: 7. Blažej (Švajda), 25. Fryšara (Holý), 35. Blažej (Dušek) – 13. Rýpar (Tichý), 24. Michálek, 34. Otipka (Weiss), 36. Marienka (Michálek)

HC Rožnov: Hnilica (Urbánek) – Švrček, Bambuch, Ferenc, Madigár, Fryšara, Mikuda, Martyčák, Kroupa, Švajda, Dušek, Blažej, Orne, Holý, Koryčanský, trenér: Petr Tejkl
HK Krnov: Šlupina (Mužík) – Rýpar, Tvardek, Marienka, Žídek, Matušinský, Vaněk – Kostovský, Michálek, Pavlica, Tošenovjan, Weiss, Otipka, Holeš, Tichý, Kubík, trenér: Jiří Žurek

Autor: Pavel Habram