Po nedohraném okresním derby v krajské hokejové lize v Horním Benešově, cestovali krnovští hokejisté ve sváteční pondělí do Studénky.

V sestavě Krnova někteří hráči chyběli. Pavel Michálek a Dan Vrábel vyfasovali v minulém utkání trest ve hře, třetí „hříšník" Václav Studený nastoupit mohl, protože ten byl potrestán jen osobním trestem do konce utkání.

Scházel také brankář Jiří Novák, který má utržené křížové vazy v koleni a čeká na operaci, a Martin Faksa, který zase musel z minulého zápasu odstoupit pro zranění hlavy (faul na něj potrestán nebyl, pozn. red.).

Do branky se tak dostal veterán Roman Šlupina, pro něho to byl první start v téhle sezoně. „Oslovil jsem Romana, protože Tonda Mužík nemůže všechny zápasy absolvovat sám, nemůžeme jezdit s jedním brankářem. Dal jsem Romana do branky, sice na něm bylo trochu vidět, že dlouho nechytal soutěžní zápas, ale žádný z gólů rozhodně nejde na jeho vrub," povídal kouč HK Krnov Michal Piskoř.

Krnovští začali velice dobře. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a prvních pět minut jsme si vytvořili převahu. Měli jsme i šance, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku a pak to už šlo s námi z kopce," popisoval trenér hostí.

Největší příležitost spálil hned ve druhé minutě Ondřej Pavlica, když neproměnil svůj sólový únik. Ke slovu se dostali domácí, v páté a sedmé minutě dvakrát udeřili, další dvě trefy si schovali na poslední dvě minuty první části, po které vedli už 4:0. Od těch prvních dvou gólů naše hra postrádala prostě všechno, nasazení, bruslení, důraz," krčil rameny Piskoř.

Po páté brance v první minutě prostřední části vystřídal Šlupinu v krnovské svatyni Antonín Mužík. „Vystřídali jsme brankáře, ale nebylo to kvůli špatnému výkonu, jen jsem nechtěl, aby Roman hned v prvním zápase dostal příděl, protože Studénka nás přehrávala," vysvětlil krnovský lodivod.

Jednoznačný průběh pokračoval i v dalších minutách. Hosté se prosadili až čtyři minuty před koncem za stavu 8:0. Čestný úspěch zaznamenal Štěpán Holeš.

Krnovští sice necestovali do Studénky v nejsilnějším složení, ale na to se Michal Piskoř vymlouvat nechtěl. „Na to se opravdu vymlouvat nemůžeme. Máme dost široký kádr na to, abychom to zvládli. Hráči, kteří bývají méně vytížení, si stěžují, že hrají málo.

A když dostanou šanci, tak předvedou tohle," zlobil se kouč a dodal: „Náš výkon vypadal, že na nás dopadl sváteční den, zápas jsme totiž odehráli opravdu ve svátečním tempu."

HC Studénka - HK Krnov 8:1 (4:0, 3:0, 1:1)
Branky a asistence: 5. Štubňa (Pokorný), 7. Křivák (Kostelňák), 19. Pokorný (Bolek), 20. Martinčík (Řehulka), 21. Pokorný (Štubňa, Orszulik), 24. Křivák (Kostelňák, Řehulka), 26. Kaňovský (Martinčík), 54. Sochorek (Kaňovský, Martinčík) - 56. Holeš (Hon)

HC Studénka: Baldik - Jedlička, Bolek, Veselský, Holanik, Novák, Řehulka, Pokorný ml., Kostelňák, Křivák, Kaňovský, Orszulik, Sochorek, Štubňa, Martinčík, Janečka, Lyčka. Trenér: Miroslav Pokorný st.
HK Krnov: Šlupina (21. Mužík) - Michálek, Hon, Vysloužil, Havlíček, Matušinský, Holiš, Studený, Holeš, Tošenovjan, Weiss, Kostovský, Otipka, Kubík, Pavlica. Trenér: Michal Piskoř

Derby bude projednávat disciplinárka

Sobotní hokejové derby mezi Horním Benešovem a Krnovem bude mít ještě dohru u disciplinární komise Moravskoslezského krajského hokejového svazu v Ostravě. Utkání bylo ukončeno v osmačtyřicáté minutě oficiálně pro inzultaci čárového rozhodčího kapitánem Krnova Pavlem Michálkem.

Situaci však předcházely ještě další tresty, krnovští Vrábel a Studený vyfasovali vyloučení do konce zápasu, první jmenovaný dokonce trest ve hře. Do tohoto stavu však dohnal střetnutí nepřesný a neuvěřitelně chybující rozhodčí.

Počátkem této situace byl nepotrestaný hrubý faul na Martina Faksu. „Podle zápisu to bylo čisté, ale krve z něj bylo jako na zabíjačce," poznamenal člen vedení HK Krnov Michal Pokorný.

Kdy disciplinární komise zasedne, zatím není jasné. „Ještě nevíme, kdy se to bude projednávat, dávají si na čas. Každopádně tam chceme jet a k celé situaci se vyjádřit," uvedl kouč Krnova Michal Piskoř a pokračoval: „Nelíbí se nám totiž, že rozhodčí si do zápisu napíše, co chce, a my se k tomu vlastně vyjádřit nemůžeme. To až na disciplinárce."

Situací kolem rozhodčích v krajské lize nejsou zklamaní jen Krnovští. „Po tom sobotním zápase byli naštvaní i hráči Horního Benešova, i když to nejspíše dopadne tak, že vyhrají kontumačně 5:0. Bylo to hezké utkání a sudí ho takhle zkazí," podotkl krnovský trenér.

Bývalý zkušený extraligový hokejista přišel ještě s jednou znepokojivou informací. „Sudí v kraji nejenže zápasy mnohdy nezvládají, ale hlavně spousta z nich ani nezná pravidla, řešili jsme to i ve Studénce. Bez znalostí pravidel přece pískat nejde," uzavřel Michal Piskoř.