Mistrovskému zápasu s Rožnovem pod Radhoštěm předcházela na krnovském zimním stadionu sympatická akce domácího oddílu, který věnoval všem přítomným dětem na stadionu mikulášskou nadílku. Samotné utkání v první třetině již tak štědré nebylo. Oba týmy hrály úporný hokej. Krnovští hokejisté nebyli zcela kompletní, ale chtěli před svými příznivci každopádně uspět. Mladý rožnovský kolektiv bojoval a stačil s domácím týmem bruslit. Krnovští si vypracovali příležitosti, ale Hudečka a Tichý je nedotáhli. Také hosté se dostali do několika střeleckých příležitostí, ale gólu se v první části diváci nedočkali.

V první polovině prostřední třetiny se střelci opět nijak nevyznamenali. Střelecké pokusy domácích hráčů končily mimo bránu hostujícího gólmana, nebo u něho samotného. Hosté stále drželi krok a dokázali i přitvrdit. Ve 25. minutě se Rožnov dostal po akci Veselého do vedení. Krnov na inkasovanou branku reagoval zvýšeným úsilím a vytvořil si tlak. Ten přinesl vyrovnání ve 28. minutě. Střelu Satka hostující brankář neudržel a Holeš dopravil kotouč za jeho záda.

Vyrovnaný hokej pokračoval a v 31. minutě hosté znovu vedli. Autorem branky byl Machač. Na ledě se přitvrdilo a po vzájemném napadení a následném pěstním souboji přišli Krnovští o svou oporu Jiřího Hudečku, který stejně jako hostující Dvořák dostal pět minut plus do konce utkání.

Dramatický závěr

Domácí to nezabrzdilo a o dvě minuty později již bylo vyrovnáno. Michálek dostal přihrávku od Satka, projel obranou Rožnova a nezadržitelně skóroval. V závěrečné části se hrálo oboustranně na vítězství. Domácí si dále vytvářeli dobré příležitosti ke skórování, ale až do 49. minuty je neproměňovali. Výsledek na stranu Krnova konečně pozměnil střelou z otočky Satek.

Nabuzený Krnov pokračoval v náporu a nezabrzdilo ho ani následné oslabení. V 55. minutě ujel z obranné třetiny hostům při vlastním oslabení Pavlica a vstřelil čtvrtý gól do sítě Valachů. Rožnovští hokejisté bojovali až do konce a v 57. minutě se jim to vyplatilo. Do utkání je vrátil Veselý a závěr byl nadmíru dramatický.

Necelé tři minuty před koncem zápasu byl nejprve vyloučen Květoň a o chvíli později Michálek. Domácí dohrávali utkání ve třech proti pěti hostujícím hráčům. Ve třetině Krnova bylo rušno. Hektický závěr hokejisté Krnova díky obětavosti zvládli a po závěrečné siréně si připsali vítězství a dva body do tabulky soutěže.

HK Krnov – Rožnov p.R. 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 28. Holeš (Satek), 35. Pavel Michálek (Satek), 49. Satek, 55. Pavlica- 25. a 56. Veselý, 31. Machač, 33. Marek Dvořák.
HK Krnov: Šlupina – Thomas, Marienka, Holeš, Satek, Kubík – Ševčík, Haleňák, Pavlica, Pavel Michálek, Květoň – Hlaváček, Petr Dvořák, Martin Hudečka, Jiří Hudečka, Tichý.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jiří Plevák.
Krajský přebor.