V nadcházející sezoně se krnovská mládežnická hokejová základna rozroste o jedno mužstvo. Tím budou mladší žáci. Mladší žáci budou v krnovském oddíle novinkou. Budou působit v Lize mladších žáků (LMŽ) Moravskoslezského kraje. V této kategorii budou hrát hokejové naděje ročníků narození 2000 a 2001.

Jejich soupeři bude dalších osm regionálních celků. Soutěž samotná je rozdělena do dvou částí. V první fázi se utkají všechny týmy dvoukolově každý s každým, v té druhé budou na základě umístění soupeřit se stejně starými týmy z Olomouckého kraje. Stálicemi mezi krnovskou mládeží jsou přípravky, čtvrtá, třetí a druhá třída.

Čtvrťáci, stejně jako v uplynulé sezoně, se budou účastnit krajské ligy přípravek. Soutěže v této věkové kategorii se účastní hráči ročníku 2002. Bude rozdělena do dvou částí. První část soutěže bude probíhat turnajovým způsobem a bude se hrát podle pravidel minihokeje na části hřiště. Druhá část, která se rozjede po novém roce, se bude hrát již na celé ledové ploše. V této soutěži se budou Krnováci průběžně utkávat s dalšími třinácti regionálními soupeři a jedním týmem z Polska.

Celek třetí třídy také naváže na své loňské působení a od října do března odehraje dvanáct turnajů v minihokeji. Každého turnaje se budou střídavě účastnit tři družstva. Do soutěže zasáhne šestnáct týmů ročníku 2003. Za zmínku určitě stojí skutečnost, že tato a o rok mladší věková kategorie hraje svá utkání s modrými, odlehčenými kotouči.

Posledním mužstvem přípravek jsou druháci. Stejně jako třeťáci se i hokejisté ročníku 2004 a mladší budou účastnit soutěže v minihokeji, který se hraje na třikrát patnáct minut hrubého času na hrací ploše obranné či útočné třetiny. Hokejový potěr odehraje v sezoně šest turnajů při nichž se utká postupně se čtrnácti regionálními soupeři stejné věkové kategorie.

Ve všech mládežnických kategoriích krnovský hokejový klub úspěšně spolupracuje s oddílem z Horního Benešova. Právě díky této spolupráci se daří naplňovat tyto věkové kategorie a umožnit tak hokejovým nadějím poznat krásu nejrychlejší kolektivní hry.

-rt, hab-