Trenér Antonín Plánovský slaví s juniorskými hokejisty další historický úspěch postup do vyřazovací části první ligy. Účast mezi osmi nejlepšími celky soutěže v Krnově dosud nepamatují. Do přímých bojů o extraligu postupuje Plánovského družina teprve ve své třetí sezoně.

„Byla rozhodně úspěšná, vždyť jsme se dostali do play off, což bylo naším tajným přáním,“ vysvětloval zkušený kouč. „Pro kluky je to obrovský úspěch. Samozřejmě bychom našli i zápory. Slabinou byla naše defenzíva, ne jen ze strany obránců, ale celková hra mužstva směrem dozadu,“ pokračoval Plánovský.

Předsezonním cílem byla především záchrana juniorské ligy. Cokoliv jiného je nadplán, tvrdil krnovský kouč před startem letošního ročníku. Původní ambice se naplnily na sto dvacet procent. Definitivní účast v play off si Krnov pojistil už čtyři kola před koncem soutěže. Na jeho neotřesitelné pozici nic nezmění ani dnešní domácí zápas s Přerovem. Ten poslední v základní skupině.

Závěr základní části však přinesl na hole krnovských juniorů porážky. Bez bodu se loučili se zápasy na ledě Jihlavy a Uherského Hradiště. „Chtěli jsme uhrát slušný výsledek, ale měli jsme dost oslabený kádr, ve kterém hráli i dorostenci. Momentálně máme početnou marodku a v Jihlavě nám chybělo devět hráčů základní sestavy,“ doplnil k vysoké porážce 1:6 na ledě lídra juniorské ligy.

Naopak v Uherském Hradišti dlouho sahal Krnov po vítězství. V poslední třetině se však znovu projevila absence klíčových hráčů a soupeř otočil výsledek. „Hráli jsme pouze na čtyři obránce a tři útoky. Kluci bojovali až do konce, ale v závěru nám ubývaly síly,“ prozradil Antonín Plánovský. „Pravdou je, že jsme zahráli velmi dobrý zápas a soupeř vyhrál šťastným gólem. Čekal jsem, že uhrajeme remízu, ale nechceme se vymlouvat. Sice jsme byli oslabení, ale musímevyhrávat,“ dodal.

Krnovská družina stojí před posledním zápasem letošního roku. Zápas s Přerovem, momentálně třetím týmem soutěže, sehrají na domácím ledě už dnes tradičně od 18. hodiny. „Kluci by měli hrát v klidu, prakticky už není o co bojovat. Znovu postavíme dorostence, dost hráčů je zraněných nebo jsou nemocní. Ale se základní částí se chceme rozloučit vítězstvím,“ uzavřel Plánovský.

Juniorská liga.