A začali velice dobře. „Měli jsme výborný nástup. Kluci aktivně bruslili a myslím, že jsme tou aktivitou Studénku trochu překvapili," říkal krnovský trenér. Jenže přesto to byli právě hosté, kteří jako první v páté minutě inkasovali.

„Bohužel jsme udělali chybu a dostali z toho hned gól," podotkl Plánovský, ale hned dodával: „Pak jsme se ale dostali zpátky do zápasu a měli ho v podstatě pod kontrolou."

Hostující celek vyrovnal ve čtrnácté minutě z hole Pavla Michálka. Hned po několika vteřinách už skóre vypadalo úplně jinak. Trefil se Jan Weiss a Krnov vedl. „Na našich klucích bylo vidět, jak je ten zápas baví, hráli uvolněně. Dali jsme pěkné góly po hezkých kombinacích. Navíc výborným výkonem nás podpořil Filip Kolbert v brance," usmíval se lodivod HK Krnov.

I ve druhé třetině pokračovali Krnováci ve výborném hokeji. Hned v úvodu prostřední části navýšil vedení hostí Michal Tošenovjan. Před polovinou duelu sice Studénka zabrala a vstřelila kontaktní gól. Jenže hosté byli v laufu.

Dvoubrankový náskok vrátil Krnovu Richard Lichý, tři minuty před druhou sirénou zvýšil Jan Kostovský. Na 3:5 z pohledu Studénky upravili domácí v poslední minutě druhého dějství. „Kluci předváděli to, co po nich vždycky chci. Drželi střední pásmo, nenechávali jsme jim prostor na rozehrávku a ani jsme je moc nepouštěli do střelby," chválil svůj tým Jaroslav Plánovský a dodal:

„Samozřejmě někdy jsme udělali nějakou chybičku, někdy i hrubku, ale to k hokeji a vůbec ke sportu patří. Bez toho by góly nepadaly," usmál se.

Patnáct minut poslední třetiny byli Krnovští lepším mužstvem. „Kontrolovali jsme zápas, jenže pak přišla komplikace," krčil rameny hostující kouč a hned situaci vysvětlil: „Srazili se dva hráči, vůbec se neviděli, ale rozhodčí vyloučil našeho. Pak jsme špatně střídali a šli do tří."

Studénka se odhodlala k powerplay a hrála doslova dvojnásobnou přesilovku šesti bruslařů proti třem. „Perfektně jsme bránili, až v poslední minutě domácí snížili na 4:5. Jenže to bylo zase při odloženém vyloučení, takže se po gólu pokračovalo zase ve třech proti šesti," povzdechl si Plánovský a dodával:

„Bylo to ještě drama, ale kluci i v tomhle oslabení vstřelili šestý gól a bylo to naše." Krnovští hokejisté tak upevnili svou třetí příčku v tabulce krajské ligy. „Konečně se nám podařilo porazit někoho ze špice. Za to jsem strašně rád, naši zaslouží velikou pochvalu. Teď to musíme potvrdit doma proti Rožnovu," hodnotil utkání Jaroslav Plánovský.

HC Studénka - HK Krnov 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Mičulka (Sochorek), 28. Holanik (Mičulka), 39. Jedlička (Sluštík), 60. Tomášek (Novák) - 14. Pavel Michálek (Hon), 14. Weiss (Tošenovjan), 22. Tošenovjan (Hon), 31. Lichý (Pavel Michálek), 37. Kostovský (Pavlica, Pavel Michálek), 60. Pavlica (Pavel Michálek)
Krnov: Kolbert - Ševčík, Hon, Tomáš Michálek, Lichý - Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica - Havlíček, Weiss, Tošenovjan - Holiš, Kubík, Vysloužil. Trenér: Jaroslav Plánovský