Bouřlivý potlesk adresovaný Pavlu Michálkovi vyprovázel krnovské hokejisty v sobotním utkání s Frýdkem–Místkem. Výkon domácího útočníka nenechal nikoho chladným. Šestadvacetiletý kanonýr vstřelil čtyři branky a stal se hlavní hvězdou večera. K naprosté euforii chybělo málo. Pátý a vítězný gól, který Michálek v posledních vteřinách zahodil. Ale přesto: remíza 4:4 s lídrem krajského přeboru? To je skalp, který chátrající kocábka potřebovala jako sůl.

„Vzhledem k průběhu utkání je to dobrý výsledek,“ přiznal po zápase trenér Jiří Plevák. Snad by mluvil jinak, kdyby domácí defenzíva nepředvedla své tradiční faux pas. Druhá nejhorší obrana krajské soutěže inkasovala čtyři laciné góly. S takovou vizitkou se těžko vyhrává.

Krnov si přitom na favorizovaného soupeře pořádně vyšlápl. Ještě ve 13. minutě sahal po třech bodech, když se nadvakrát prosadil Pavel Michálek. V Krystal aréně se rodila velká senzace. S celky z popředí krajské tabulky Krnov dosud permanentně prohrával. Veškeré vítězné choutky však zhatily vlastní obranné minely. Najednou hráli domácí alespoň o remízu. „Zbytečně jsme polevili, vyrobili dvě hrubé chyby a poté dostali dva rychlé góly. Frýdek–Místek coby zkušené mužstvo nás pochopitelně potrestal,“ litoval trenér Plevák.

Krnovský lodivod marně burcoval k obratu. S úderem první přestávky domácí kocábka stáhla plachty. Z letargie ji probudil až třetí gól Pavla Michálka na 3:3. „Máme problémy s tím, že každý zápas uděláme dost osobních chyb, což nás sráží dolů. Prohráváme a dotahujeme výsledek, to nás stojí spoustu sil,“ vysvětlil domácí kanonýr.

Ztráta na čelo

Sám mohl být hrdinou. Sedm minut poté, co vyrovnal na konečných 4:4, se řítil na hostujícího gólmana. Byla to téměř stejná situace, znovu stoprocentní šance. Přízemní střelu mezi betony ale brankář Feber s přehledem vyrazil. „Musím jen smeknout klobouk, kéž by takové výkony doprovázely Pavla i další řádku zápasů,“ řekl Jaromír Filip, pro nějž skončil zápas už ve druhé třetině. Po tvrdém souboji u mantinelu si totiž zranil rameno.

Sobotní večer patřil jedinému muži. „Byl to zápas Pavla Michálka,“ chválil jej trenér Plevák a okamžitě dodal: „Rád bych ale podotknul, že nás výborným výkonem podržel také Kolbert.“ Mladičký gólman z juniorského družstva nahradil v krnovské brance zkušenou jedničku Romana Šlupinu. „Nenastoupil z pracovních důvodů,“ vysvětlil Plevák.

Ve žlutomodrém dresu se po delší odmlce objevil také Ondřej Pavlica, který po Novém roce přestoupil na hostování do extraligového družstva juniorů v Šumperku.

Krnovu patří v krajském přeboru po sobotní remíze stále pátá příčka. Předsezonní ambice, tedy umístění na třetí nebo čtvrté pozici, se zatím nepodařilo naplnit „Chtěli jsme s mužstvem hrát okolo třetího místa, bohužel jsme měli špatný vstup do soutěže,“ prozradil Jiří Plevák. „Rozjezd nedopadl podle našich představ, neuhráli jsme ani bod a nyní to těžko doháníme,“ dodal.