Po nezdarech z posledních utkání chtěli domácí hokejisté před svými příznivci v zápase s lídrem tabulky uspět. Krnovští hráli od zahájení utkání aktivní, útočný hokej. Také hosté nepřijeli do Krnova bránit. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé. V jedenácté minutě zahájil svůj střelecký koncert Pavel Michálek, který objel bránu a zasunul kotouč za záda hostujícího gólmana.

V dobrém výkonu pokračoval Krnov i v dalším průběhu. V 17. minutě přihrál Thomas Michálkovi a ten střelou z kruhu zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek. Hosté nebyli inkasovanými góly nijak zaskočeni a ještě v téže minutě se vrátili do zápasu Karpelem. Krnovští se nechali vyvést z míry a dobře bruslící tým Frýdku – Místku za další minutu vyrovnal Mertou a začínalo se znovu.

Svižný hokej pokračoval i ve druhých dvaceti minutách. Před oběma brankami se rodily příležitosti a diváci se nenudili. Možnosti vrátit vedení na stranu domácích měli Hudečka a Pavlica. Z gólu se ale radovali hosté. Ve 27. minutě se prosadil laciným gólem Zapletal a Frýdek – Místek poprvé vedl. Domácí bojovali a soupeři nic nedarovali. Ve 32. minutě přišla další branka Pavla Michálka, který po úspěšné koncovce vyrovnal na 3:3 a završil svůj hattrick v utkání.

Na krnovském zimním stadionu se hrál velmi dobrý hokej a přetahovaná o výsledek pokračovala. Minutu před druhou přestávkou domácí zaváhali a Merta z týmu Frýdku – Místku vstřelil čtvrtý gól svého mužstva.

Kanonýr Michálek

Rušná byla od začátku také závěrečná část zápasu. Domácí hokejisté bojovali o vyrovnání. Hosté se dobře po ledě pohybovali a byli stále velmi nebezpeční. Střeleckými pokusy zahrozil Hudečka a po něm Květoň. Na druhé straně byli v šancích hostující Pastorek s Jenečkem, ani oni neuspěli. Velkou příležitost na vyrovnání měl Holeš, jeho blafák do bekhendu ale hostující brankář Unzeitig zlikvidoval.

Bouře nevole vyvolávali nepřesní rozhodčí, kteří domácím v zápase nakloněni příliš nebyli. V 53. minutě opět zaúřadoval hráč zápasu Pavel Michálek. Holeš poslal z hloubi vlastní třetiny přesnou přihrávku na polovinu kluziště Michálkovi, který ujel obráncům hostů a nadvakrát překonal frýdeckého brankáře.

Diváci byli ve varu až do závěru zápasu. V něm nejprve zachránil domácí celek od porážky v zápase spolehlivě chytající talentovaný juniorský brankář Kolbert, který vytáhl skvělý zákrok proti hostujícímu Zapletalovi. Rozhodnout poté mohl kdo jiný, než Pavel Michálek, který však v poslední vteřině utkání neuspěl při samostatném nájezdu na brankáře hostů. Výborné utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů, po které Frýdek – Místek opustil první místo v tabulce.

HK Krnov – HC FM 4:4 (2:2, 1:2, 1:0)
Branky: 11, 17, 32, 53. Pavel Michálek (Satek, Thomas, Holeš) - 17. Karpel, 18. a 39. Merta, 27. Zapletal.
Krnov: Kolbert (Pluskal) - Holeš, Vavrečka, Thomas, Marienka, Němec – Ševčík, Haleňák, Němec, Pavlica, Lukáš Lhotský – Květoň, David Dvořák, Satek, Kubík, Pavel Michálek – Twardek, Petr Dvořák, Filip.
Trenér: Jiří Plevák.
#nahled|https://g.denik.cz/75/92/hokej_kraj190109_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/75/92/hokej_kraj190109.jpg|Krajský přebor.#