Čtvrtfinálový zápas si v hledišti Krystal arény nenechaly ujít více než čtyři stovky diváků. Kromě dominance svého týmu sledovali také vypjaté momenty na ledové ploše. Došlo i na bitku.

„Bylo to opravdu těžké utkání. Rožnov za stavu 4:1 začal hrát skutečně moc tvrdě, řekl bych až brutálně. Na brankovišti došlo k zákrokům hostů, které byly za hranou. Jednalo se o kroščeky na naše hokejisty. Pepa Tichý se rozhodl zasáhnout. Bránil své spoluhráče. Když Rožnov prohrává, praktikuje takovou hru. Podle mého tam byla snaha nás zastrašit před druhým utkáním série, které je na programu ve středu. To se ale soupeři vůbec nepodařilo,“ mínil krnovský kouč Pavel Hulva.

Domácí protivníka převyšovali a v jednotlivých třetinách postupně navyšovali náskok. „Kvalita byla na straně našeho celku. Rožnov bojoval, ale my se prosazovali kombinační hrou. Po utkání jsem chválil všechny, protože opět podali kolektivní výkon. Věřím, že uspějeme i ve druhém utkání a sérii ukončíme v co nejkratším čase,“ pokračoval trenér Krnova.

Jeho svěřenci šestkrát napnuli síť rožnovské brány a v některých případech byly k vidění hezké góly. „Každá branka je pěkná. Jestli bych měl ale jednu vyzdvihnout, byla by to ta Weissova. Krásně tečoval střelu od modré čáry. Takhle to chceme hrát,“ uzavřel Pavel Hulva. (šim)

Krnov – Rožnov pod Radhoštěm 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky Krnova: 3. Svoboda (Mosler), 8. Polok (Svoboda, Tichý), 26. Kostovský (Galvas, Vlašánek), 28. Weiss (Svoboda, Tichý), 45. Kosina (Dohnal), 57. Kysela (Vlašánek).

Krnov: Kober – Mosler, Tichý, Galvas, Kysela, Bednárek, Dohnal, Vysloužil – Svoboda, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Kostovský – Havlíček, Tošenovjan, Kubík – Ševčík, Kosina. Na střídání: Mužík. Trenér: Pavel Hulva.