Po velmi dobrém a taktickém výkonu v celém průběhu zápasu si odvezli zasloužené vítězství. Mladí krnovští hokejisté cestovali na led favorita s cílem uhrát dobrý výsledek a pokusit se přerušit sérii čtyř prohraných utkání v řadě.

Utkání začalo očekávaným náporem domácího týmu, který se usadil v obranné třetině hostů. Krnovští junioři za zády se skvěle chytajícím gólmanem Kulhavým odolali a udeřili paradoxně při početní převaze Havlíčkova Brodu.

Ve 13. minutě měli hosté vyloučeného hráče a čelili tlaku domácích. Hráči Havlíčkova Brodu ale chybovali. Kotouč jim ukradl hostující Slanina, který vyslal do sólového nájezdu svého spoluhráče Kostovského a po vydařené koncovce z toho byl vedoucí gól Krnova.

Kostovský zářil

Domácí byli zaskočeni a krnovští několikrát v dalším průběhu první části zahrozili. Havlíčkův Brod ale postupně přidal a závěr třetiny přitlačil hosty do obranného pásma. Gólu se domácí nedočkali. Do prostřední části nastoupil krnovský juniorský tým nejlépe jak mohl. Hned ve 21. minutě si zopakoval situaci z první části Kostovský, který tentokráte dostal přihrávku od Wítka po spolupráci se Slaninou a i při druhém nájezdu na domácího brankáře byl znovu neomylný. Krnovský tým překvapivě vedl a domácí Havlíčkův Brod byl rozhozený.

A tak ve snaze útočit nechávali otevřenou obranu a přes ni šli krnovští hráči ve dvou případech sami na domácího brankáře. Skóre se neměnilo. Druhá polovina prostřední části opět patřila Havlíčkovu Brodu, ale krnovský gólman uhájil čisté konto i ve druhé třetině. Do závěrečné třetiny nastoupili domácí hokejisté s velkou snahou o zvrácení nepříznivého vývoje utkání.

Ve 44. minutě se ale radoval opět hostující kolektiv. Wítek našel dlouhým pasem z vlastní obranné třetiny najetého Slaninu a ten zužitkoval své sólo na brankáře domácích střelou do šibenice a třetím gólem hostů. Domácí ještě více otevřeli hru a Krnov měl v útočné třetině dostatek prostoru.

Ve 47. minutě se domácí kolektiv konečně dočkal gólu a utkání zdramatizoval. Hosté dostali příležitost hrát přesilovou hru. Puku se ale zmocnili domácí a po rychlém protiútoku snížili. Závěr utkání byl dramatický. Havlíčkův brod útočil, Krnov čelil velmi dobrou obranou, kterou držel gólman Kulhavý. V závěrečných minutách se mohlo skóre měnit na obou stranách, ale hosté si již své zasloužené vítězství nenechali ujít.

Havlíčkův Brod – HK Krnov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Kostovský (Slanina), 21. Kostovský (Wítek, Slanina), 44. Slanina (Wítek), 47. Novák.
HK Krnov: Kulhavý (Kolbert) – Miškov, Ševčík, Wítek, Kostovský, Slanina – Tomáš Michálek, Olbrecht, Trtík, Jelen, Svoboda – Rypár, Faksa, Bezděk, Vrbka, Závodník, trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský