Jediný gól první třetiny vsítili hosté, Krnovští se v tomto hracím období herně trochu hledali. „Nebylo to ono, naše hra působila kostrbatým dojmem. V kabině jsme si řekli, že na tom musíme zapracovat,“ komentoval hrající asistent trenéra Krnova David Galvas.

Domácí si ve zbývajících dvou třetinách opravdu vzali pokyny k srdci a přebrali iniciativu. Brankový obrat dokonali obránci. Nejprve vyrovnal Dohnal a pak další dva góly připojil už zmíněný Galvas. „Ve finále je jedno, kdo branky dá, ale myslím si, že to vyplynulo ze samotného průběhu. Studénka hrála velmi dobře v předbrankovém prostoru a na obráncích bylo, aby více stříleli od modré čáry,“ uvedl asistent Krnova a blíže popsal své dva gólové momenty: „Při první trefě jsem střílel a puk se o nohu protihráče odrazil do brány. U druhé trefy se kotouč po střele odrazil proti mně a následně se mi podařilo překonat brankáře Studénky.“

Ve třetí třetině byli rozhodčí poměrně hodně zaměstnaní a rozdávali tresty. Vylučovalo se především na hostující straně. „Nebylo to nějak přehnaně vyhecované. V jednom momentu se tam hráči Studénky rozčilovali za jedno vyloučení. Podle mého to ale bylo naprosto zbytečné, protože faul byl evidentní. Zaslouženě jsme vyhráli. Po nepříliš povedené první třetině jsme se v utkání s velmi kvalitním celkem zvedli a vyhráli. Proti Studénce se nám v této sezoně daří. Porazili jsme ji už potřetí,“ doplnil David Galvas. Krnov tak dvě kola před koncem základní části vede soutěž před druhým Českým Těšínem a třetí Studénkou.

Krnov – Studénka 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Dohnal (Ševčík, Tošenovjan), 48. Galvas (Vlašánek, Kostovský), 55. Galvas (Tošenovjan).
Krnov: Mužík – Mosler, Tichý, Galvas, Hon, Vysloužil, Dohnal – Svoboda, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Kostovský – Havlíček, Tošenovjan, Ševčík. Na střídání: Kubík, Kober. Trenér: Pavel Hulva.

(šim)