Favorit prožil začátek z říše snů. Mezi šestou a osmou minutou se domácí dvakrát prosadili zásluhou Havlíčka s Weissem, když pak před přestávkou přidal třetí přesný zásah Kilnar, byli krnovští hokejisté ideálně nasměrováni k vítězství.

„Zdá se, že při vedení 3:0 nebylo co řešit. Průběžný výsledek ovšem trochu klamal. Frýdek byl totiž velice nepříjemným protivníkem. Jeho tým obsahoval spoustu mladých hráčů, kteří hráli tvrdě,“ komentoval krnovský kouč Pavel Hulva a vzápětí ještě dodal:

„Nechávali jsme se často zbytečně vyprovokovat k faulům. Měli jsme dost vyloučených. Frýdečtí se pak prosadili při přesilovce pět na tři. Nakonec se nám povedlo vyhrát, ale hodně to dřelo.“

Byť zkušenému celku Krnova dali soupeřovi mladíci dost zabrat, k vidění byly i pěkné hokejové akce. „Některé góly se nám podařilo vstřelit po vydařených kombinacích. Vyzdvihnout ovšem musím výkon našeho brankáře Tondy Mužíka. Za stavu 3:1 předvedl neuvěřitelný zákrok. Pohotovým skokem se přemisťoval od jedné tyče ke druhé a chytil soupeři jasnou branku,“ poznamenal Pavel Hulva.

Jeho mužstvo bude s každým dalším zápasem pod větším tlakem, jelikož vítězná série se natahuje. „Bavili jsme se o tom s kluky. Bude to čím dál tím těžší a jednou to přijde. Každý tým se proti nám bude chtít vytáhnout, aby dokázal naši šňůru přerušit. Musíme ale dál pokračovat v kvalitních výkonech,“ doplnil kouč Krnova.

Krnov – Frýdek-Místek B 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky Krnova: 6. Havlíček (Kysela), 8. Weiss (Kilnar, Tichý), 19. Kilnar (Tichý), 39. Weiss (Vlašánek).
Krnov: Mužík – Kysela, Tichý, Galvas, Ševčík, Vysloužil, Dohnal – Havlíček, Kilnar, Weiss – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Svoboda, Kubík, Řehák – Kosina. Na střídání: Kober. Trenér: Pavel Hulva.