Kopřivnice – Krnov 3:0

„Nedokážeme se zatím prosadit střelecky a to ani zkušení hráči. Herně to zvládáme, ale bez gólu to nejde,“ láteřil druhý kouč Jiří Plevák. Výjimkou nebyl ani nedělní duel na kopřivnickém ledě. Hosté nastoupili v kombinované sestavě s několika juniory a od úvodního buly hráli s domácím týmem rovnocennou partii. Diváci na zimním stadionu v Kopřivnici viděli oboustranně rychlý a útočný hokej. Domácí favorit působil zkušenějším dojmem, ale Krnov herně nezaostával.

„V Kopřivnici se hrál oboustranně dobrý hokej. My jsme nepodali až tak špatný výkon, jak napovídá výsledek,“ vysvětlil Plevák. Do vedení se dostali hokejisté Kopřivnice po vydařené akci, ale hosté mohli stav zápasu záhy srovnat. Satek a po něm ani Tichý se střelecky neprosadili, a tak diváci viděli v úvodní části jediný gól. Rovněž druhá třetina utkání přinášela pohledný a zajímavý hokej. Vyrovnat mohl krnovský Tošenovjan, ale koncovku zbrkle uspěchal. V 7. minutě rozhodčí přísně vyloučil rovnou dva hostující hráče na trestnou lavici a domácí měli výhodu dvojnásobné přesilové hry.

V sobotu hrají doma

Krnovští se více jak minutu úspěšně bránili, ale poté hostující defenzíva povolila. Ani dvoubrankové manko krnovský celek neutlumilo v bojovnosti. Krnov hrál o zvrácení nepříznivého vývoje zápasu, ale namísto kýženého gólu jen potvrdil své střelecké trápení. Krnovský tým si vypracoval další dobré šance ke skórování, ale branky se nedočkal ani zkušený Hudečka. V závěrečné třetině kvalitního utkání pokračoval krnovský celek ve snaze korigovat vedení domácí Kopřivnice. Na hostujících hokejkách však stále byla střelecká mizérie a za trest přišel gól do sítě Šlupiny.

Nač dívat se bylo do samého závěru zápasu, který přinášel spoustu zajímavých okamžiků před oběma gólmany. Kopřivnice si ale své tříbrankové vedení pohlídala až do definitivní sirény a připsala si další body do tabulky krajského přeboru. „Když neproměníme šance, gólu se zkrátka nedočkáme. Věřím, že již v sobotu doma s Frýdkem to bude lepší,“ uzavřel kouč Jiří Plevák. Krnovští hokejisté zaútočí na první letošní vítězství v domácím utkání s Frýdkem–Místkem. Oba týmy mají zatím po jednom

bodu.