Vítězná šňůra krnovských hokejistů ve třináctém kole skončila. Mužstvo kouče Pavla Hulvy nebylo kompletní a doplatilo na absence. „Měli jsme k dispozici pouze čtyři obránce a osm útočníků. Během týdne jsme absolvovali předehrávku s béčkem Nového Jičína a ani tam jsme nebyli všichni. V Českém Těšíně se to na nás podepsalo,“ komentoval už zmíněný Pavel Hulva.

Jeho výběr se s velmi silným soupeřem statečně popasoval. Rozhodovalo se totiž až v poslední desetiminutovce. „Ze stavu 3:1 se nám povedlo vyrovnat na 3:3. Zhruba deset minut před koncem jsme však inkasovali a závěrečnou trefu domácí vsítili při powerplay,“ přibližoval průběh šéf lavičky Krnova, jenž byl s výkonem i přes prohru spokojen:

„Naše vítězná série jednou skončit musela. I přes nekompletní sestavu jsme se prezentovali velmi solidní hrou. Český Těšín má kvalitní mužstvo a hraje pěkný technický hokej. Musím říct, že utkání mělo dobrou úroveň a bylo se na co koukat.“

Tento týden byl pro krnovské hokejisty náročný, jelikož ve středu předehrávali novoroční duel s rezervou Nového Jičína. Outsidera soutěže jasně předčili a na jeho ledě vyhráli vysoko 8:1. „V tomto utkání se projevila naše větší zkušenost. Dařila se nám kombinovat a výsledkem pěkné akce. Zvítězili jsme naprosto zaslouženě,“ doplnil ještě Pavel Hulva.

Český Těšín - Krnov 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky Krnova: 10. Svoboda (Ševčík, Polok), 30. Tichý (Polok), 43. Michálek (Tichý, Vlašánek).
Krnov: Mužík – Vysloužil, Tichý, Galvas, Ševčík – Havlíček, Polok, Kostovský – Vlašánek, P. Michálek, Tošenovjan – Svoboda, Kubík. Na střídání: Kober. Trenér: Pavel Hulva. 

Šimek Jan