Sousedy v tabulce svedlo toto kolo krajské hokejové ligy. Krnovští se v případě vítězství mohli od Rožnova odpoutat. Pokud by prohráli, naopak by to byli Valaši, kteří by se na domácí dotáhli. Rožnovští přijeli do Krnova pouze s jedenácti hráči do pole, ale byli to právě oni, kdo ovládl úvod střetnutí.

Hned ve třetí minutě se hosté poprvé prosadili, autorem branky byl Švajda. Ani po inkasované brance se hra Krnova nezlepšila. Domácí borci měli problém hlavně s pokrýváním přesných přihrávek, po kterých se rožnovští hokejisté dostávali do šancí. I nadále se musel Krnov bránit, navíc dvakrát dostali hosté možnost zahrát si v početní výhodě.

První oslabení zvládli Krnováci bravurně, když ještě sami vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře. Hned v následující přesilovce se Rožnov usadil v obranném pásmu domácího celku. Krnov nebyl schopen vyhodit puk přes modrou čáru, hosté naopak selhávali v koncovce.

Když už se síly na ledě vyrovnaly, přišel druhý úder pro sebevědomí Krnovských. V patnácté minutě se Vajdovi podařilo prostřelit Šlupinu podruhé, 0:2. To bylo na krnovského kouče Michala Piskoře moc a pár minut před koncem první části si vzal oddechový čas. A time-out zjevně pomohl.

Do druhé dvacetiminutovky vlétl úplně jiný tým. Krnov zpřesnil přihrávky, zrychlil pohyb a najednou to byl Rožnov, který začal ztrácet. Hned po dvou a půl minutách snížil na 1:2 Vaněk. Po vstřelení kontaktní branky se ale domácí museli znovu bránit. Museli totiž přežít dvě oslabení. Jenomže pak se situace obrátila, a byl to Krnov, který si zahrál v početní výhodě dokonce dvou mužů v poli.

Na konci krnovské kombinace ve třiatřicáté minutě Weiss vymetl horní růžek branky gólmana Dohnálka, 2:2. Začínalo se znova a možnost jít do vedení měli opět hosté. Sudí odpískal trestné střílení, ale s pokusem Fialy si Šlupina poradil. V sedmatřicáté minutě domácí utkání otočili. Střelu Kubíka dorazil do sítě Havlíček, 3:2.

Poslední dějství začal domácí tým znovu oslabením, ale hosté se k ničemu nedostali. Přesto se jim ve čtyřicáté šesté minutě povedlo srovnat na 3:3. Mičulka nahodil puk od modré čáry směrem na Šlupinu. Ten možná situaci trochu podcenil, a kotouč mu proklouzl pod betony do sítě.

Krnovští ale nechtěli přijít o další tři body. V osmačtyřicáté minutě dorazil puk do odkryté brány Pavlica a nastartoval tak svůj celek na cestu za vítězstvím, 4:3. O pár minut později domácí zvýšili, ale hlavní arbitr branku neuznal, i když se na něj domácí hodně zlobili. To ale naštěstí Krnov nezastavilo. Devět minut před koncem zvýšil Pavel Michálek po krásné kombinaci s Pavlicou na 5:3. Za necelou minutu pak Pavlica dorážel vypíchnutý puk za záda Dohnálka pošesté, 6:3.

Stejný hráč ještě neproměnil trestné střílení. Hosté už jen dvě a půl minuty před sirénou upravili na konečných 6:4, když Vacula projel celé hřiště a neomylně překonal krnovského brankáře. Ale to už nikomu nevadilo. Krnov získat tři body a upevnil si sedmou pozici v tabulce.

HK Krnov - HC Rožnov pod Radhoštěm B 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)
Branky: 23. Vanek (Otipka), 33. Weiss (Otipka, Pavlica), 37. Havlíček (Kubík), 48. Pavlica (Pavel Michálek, Kubík), 52. Pavel Michálek (Pavlica), 53. Pavlica (Kubík, Pavel Michálek) - 3. Švajda (Vajda), 15. Vajda (Vacula), 47. Mičulka (Tejkl), 58. Vacula (Kopáč)
Sestava HK Krnov: Šlupina – Matušinský, Marienka, Tomáš Michálek, Havlíček, Tvardek, Beinstein – Vaněk, Pavel Michálek, Pavlica – Kubík, Kostovský, Weiss – Holeš, Hudečka, Otipka – Holiš, Svěntý. Trenér: Michal Piskoř.

Michal Piskoř: Za první třetinu se omlouvám

Trenér HK Krnov Michal Piskoř si vybral oddechový čas už na konci první třetiny, když jeho týmu hodně teklo do bot. Zjevně to pomohlo a Krnovští nakonec slavili tři body.

Proč jste si vzal oddechový čas už v první třetině?

Protože to byla zatím nejhorší třetina, kterou jsme v letošní sezoně odehráli. Byli jsme bez pohybu, hráli jsme špatně. Tím bych se chtěl divákům omluvit, že se na to museli dívat. Musel jsem si vzít time a upozornil jsem hráče na to, že pokud tak budeme pokračovat, můžeme doma dostat i deset gólů.

Těžce jste se dostávali do útočné třetiny, ztráceli jste puky, jak to?

Hráli jsme křečovitě, byli jsme zbytečně nervózní.

Ovlivnilo špatnou první třetinu i vaše časté vylučování?

Byl to jeden z důvodů, byli jsme často vylučováni za zbytečné fauly. Nemohli jsme se dostat do hry.

Co se dělo v kabině mezi první a druhou třetinou? Na led druhé části vjel úplně jiný tým.

Musel jsem udělat změny v sestavě. Přeskupili jsme útoky. A třetinu jsme zvládli.

Co říkáte na gól negól, který padl ve třetí třetině?

To byl čistý gól, rozhodčí byl za brankářem a neviděl to. Gólman neměl puk pod kontrolou. Jasná chyba rozhodčího.

Dva trestné nájezdy v jednom zápase se jen tak nevidí…

Rozhodčí měl dneska trošku problémy. Předvedl pár přehmatů, ale na obě strany, i to k hokeji patří.

Závěr třetí třetiny byl ve vaší režii. Rozdíl oproti úvodu zápasu, nemyslíte?

Dali jsme tři góly, mohli jsme dát další, potom jsme ještě zbytečně inkasovali. Ale za ty dvě třetiny jsme si zasloužili vyhrát. První třetina byla katastrofální.

Můžete prozradit změny do příštího zápasu?

Teď se nám mají vrátit nějací hráči, kteří jsou nemocní. Tak pokud se vrátí do sestavy, určitě to bude jen dobré.