Ve slátané sestavě pouze se dvěma brankáři a dvanácti hráči cestovali krnovští junioři k nedělnímu utkání prvoligové soutěže na led Uherského Hradiště. Sotva průměrný výkon je stál po porážce 4:5 tři body, na postupu Krnova do play-off to ale nic nemění. I druhý víkendový zápas v Uherském Hradišti krnovským mladým hokejistům podle představ nevyšel.

Hosté na ledě předposledního týmu tabulky začali utkání dobře a hned z první útočné akce se prosadil Slanina. Z vedení se ale krnovský juniorský tým dlouho neradoval. Domácí hokejisté dokázali o necelou minutu později vstřelit vyrovnávací gól. Svižný začátek utkání pokračoval a ve čtvrté minutě se skóre znovu měnilo. Autorem branky hostujících hokejistů byl po vydařené akci Ševčík a Krnovští znovu vedli o jeden gól.

Domácí hokejisté hráli se svým soupeřem rovnocennou partii. Snaha se Uherskému Hradišti vyplatila a záhy bylo vyrovnáno. Krnovští junioři se snažili o svůj útočný a kombinační hokej, ale nedařilo se jim. Do první přestávky tak dokonali výsledkový obrat domácí hráči, kteří před první přestávkou vstřelili třetí gól do sítě jinak spolehlivě chytajícího hostujícího gólmana Kolberta.

Přišlo zlepšení

Prostřední část zápasu patřila hráčům krnovského týmu. Hosté byli mnohem nebezpečnější a hrálo se převážně v obranném pásu Uherského Hradiště. Domácí hokejisté srdnatě vzdorovali a snažili se o protiútoky. Převaha vynesla krnovským juniorům vyrovnávací gól z hole Pavlici.

Také další průběh druhé třetiny se hrál v režii hostů. Krnov si vytvářel další možnosti, ale většinu z nich promarnil. Jedinou výjimkou byla před druhou přestávkou útočná akce, po které se podruhé v zápase prosadil hostující Pavlica a vrátil vedení na stranu svého týmu.

Rozhodli na konci

V závěrečné třetině se hrál sotva průměrný hokej. Hosté hájili těsné vedení a do útoku se příliš nehnali. Na domácích hráčích ale byla znát velká snaha po úspěšném výsledku. V 47. minutě se bojovný domácí kolektiv dočkal vyrovnání a utkání dostalo náboj. Hokejisté Krnova se v útočné třetině domácích neprosazovali a když už, tak dobré možnosti promarnili.

Šanci na úspěch vycítili hráči Uherského Hradiště a v 55. minutě se výsledek opět otočil. Tentokráte na stranu domácích hokejistů, kteří byli blízko překvapivému vítězství. Krnovští junioři v závěrečných minutách bojovali alespoň o vstřelení vyrovnávací branky, ale herně ani střelecky se jim nedařilo. Domácí hokejisté Uherského Hradiště tak dotáhli zápas k těsnému vítězství 5:4 ve svůj prospěch.

Porážka juniorských hokejistů HK Krnov v Uherském Hradišti ale na jejich úspěchu v podobě postupu do letošního play-off nic nemění. Poslední utkání základní části prvoligové soutěže juniorů sehrají svěřenci Antonína Plánovského a Jana Kostovského v pátek od osmnácti hodin na svém ledě, kde přivítají třetí Přerov. „Přijeli jsme do Hradiště nekompletní a možná se to projevilo. Utkání nám nevyšlo a hráli jsme špatně. I přesto jsme měli na víc, když jsme zápas ztratili v posledních minutách,“ dodal stručně k utkání druhý krnovský kouč Jan Kostovský.

HC Uherské hradiště – HK Krnov 5:4 (3:2, 0:2, 2:0)
Branky: 39. a 40. Pavlica 2, 1. Slanina, 4. Ševčík.
HK Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Ševčík, Faksa – Herget, Tomáš Michálek – Planý, Miškov, Pavlica – Wítek, Kostovský, Slanina – Trtík, Bartoň.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.
I. juniorská liga.