Krnov nezvládl druhou třetinu a to rozhodlo

Hokejistům Krnova se v poslední době nedaří. Naposledy nezvládli domácí duel se Studénkou. Rozhodující pro vývoj zápasu byla druhá třetina.

13.11.2017

HK Krnov – HC Studénka 4:5Foto: Michal Pokorný

Téměř tři stovky diváků si přišly podívat na domácí vystoupení Krnova proti Studence. Domácí kouč Jaroslav Plánovský postrádal Kyselu, ale k dispozici měl čtyři útoky. „I když jsme hráli  na čtyři útoky hra měla spád. Ale jinak oba týmy praktikovaly opatrný hokej,“ řekl trenér Krnova.

Doslova pytel s góly se roztrhl ve druhé třetině. „Soupeř nekousal. Dali jsme i vedoucí gól a vypadalo, že zápas je náš, ale nebyl,“ povzdechl si domácí stratég. Krnov během šesti minut inkasoval tři branky a toho srazilo do kolen. „Nejsmutnější na tom bylo to, že my jsme hráli hokej, ale góly střílel soupeř,“ kroutil hlavou Jaroslav Plánovský. „Druhou třetinou jsme se protrápili,“ přidal ke svému pozápasovém komentáři.

Když na začátku třetí části zvyšoval Pokorný na 2:5, zdálo se, že je rozhodnuto, ale nebylo. „Jsem rád, že ani za nepříznivého stavu to kluci nezabalili. Stáhli jsme hru na tři útoky a dokázali jsme se do zápasu vrátit,“ podotkl šéf krnovské lavičky. Po trefách Vlašánka a Hona to bylo 4:5. „Na vyrovnání jsme měli ještě dost času, bohužel se nám to ale nepodařilo. Nedá se  nic dělat, musíme zvednout hlavu a jít dál,“ zakončil Jaroslav Plánovský.

HK Krnov – HC Studénka 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)
Branky: 28. Kysučan (P. Michálek), 32. Bednárek (Kysučan), 45. Vlašánek (Kostovský, Polok), 46. Hon (Kysučan, P. Michálek) – 22. Orszulik (Čáň, Pokorný), 32. Bolek (Janečka), 33. Tomášek (Sochorek, Novák), 38. Sochorek, 42. Pokorný (Lyčka, Pelikán)
Krnov: Mužík – Mosler, Dohnal, Bednárek, Hon, Vysloužil, T. Michálek – Kostovský, Polok, Vlašánek – P. Michálek, Kysučan, Svoboda – Holeš, Havlíček, Tošenovjan – Kosina, Ševčík, Nardelli. Trenér: Jaroslav Plánovský

Autor: Roman Brhel