Svěřenci Antonína Plánovského z HK Krnov v posledním utkání doma výsledkově zklamali a po porážce od Kopřivnice v poměru 1:4 se budou snažit v dalším zápase napravit reputaci.

Soupeře ale nebudou mít zrovna lehkého. Letošní ročník je hodně vyrovnaný a na ledě bojovného Rožnova pod Radhoštěm nebude mít krnovský hokejový tým snadnou úlohu. Valaši šli výkonem v letošní sezoně hodně nahoru a jejich čtvrté místo a vyrovnaný poměr branek 56:56 to jen dokazuje.

„V posledním utkání jsme nehráli zcela podle našich představ, jako by na nás přišel útlum. V Rožnově pod Radhoštěm se pokusíme něco vymyslet a naši hru nějakými změnami oživit. Příležitost možná dostanou další mladí hráči,“ řekl kouč krnovských hokejistů, Antonín Plánovský.

Jeho tým má velmi dobrou výchozí pozici. Šest kol před koncem základní části je na čele tabulky a má náskok tří bodů na druhý celek tabulky, Horní Benešov. Zápas na ledě bojovného a důrazného týmu Rožnova pod Radhoštěm se hraje v neděli 3. ledna od 17 hodin. „Pojedeme pro body a uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet,“ dodal zkušený krnovský lodivod.

Jaroslav Strmiska: Kluci nedalisoupeři šanci

Na svém ledě se představí náš druhý okresní zástupce a zároveň druhý tým tabulky, Horní Benešov. Tým Marka Harazima a Luboše Ondruška se dostal v posledním předvánočním zápase do pohody a vyhrál po výborném výkonu celého týmu vysoko na ledě Karviné poměrem 6:1.

„Kluci hráli velmi dobře, zápas měli v celém průběhu pod kontrolou a nedali soupeři šanci,“ hodnotil utkání šéf hornobenešovského hokejového klubu Jaroslav Strmiska. Hornobenešovští se tak po zaváhání Krnova vrátili do hry o vítězství v základní části, kde se bojuje o nasazení do nadstavbové části play off.

Tým Horního Benešova neztrácí naději na první místo

Do ní postoupí první čtyři týmy v tabulce po skončení základní části. Hrát se bude na dva vítězné zápasy a lépe umístěný tým v základní části má výhodu domácího prostředí v úvodním zápase. „Z posledních šesti utkání základní části hrajeme čtyři zápasy na domácím ledě a myslím, že naše výchozí pozice je velmi dobrá. Ukáže se ale až na ledě,“ poznamenal hornobenešovský předseda.

Příležitost prokázat své letošní ambice budou mít hokejisté Horního Benešova hned v sobotu 2. ledna, kdy od 17 hodin přivítají před svými příznivci tým HC Studénky. Cílem hornobenešovského týmu v zápase bude každopádně před svými fanoušky vyhrát a udržet naději na první místo po základní části. V posledním zápase patnáctého kola hokejové krajské ligy se střetne Kopřivnice na vlastním ledě s Karvinou.