Krnovské čekalo utkání v Rožnově. Za normálních okolností by si tam rozjetí Krnováci jeli pro tři body, ale tentokrát se kouči Jaroslavu Plánovskému množily omluvenky. Nakonec odjelo na Valašsko jen dvanáct hráčů do pole a jeden brankář.

„Někteří jsou studenti, jiní pracují. Ale o tom utkání věděli dost dlouho dopředu. Pokud mám hokej rád a chci ho hrát, musím mu občas něco obětovat. Musím říct, že někteří hráči mě zklamali," zlobil se krnovský trenér.

Hosté začali dobře, když po brance Vysloužila vedli. Domácí sice srovnali, ale Tošenovjan opět posunul Krnov do vedení. Jenže Rožnov dokázal pět vteřin před první sirénou opět kontrovat, 2:2. Ve druhé části se začala kupit vyloučení, a to především na krnovské straně. A Rožnov to trestal.

Svůj den rozhodně neměl ani gólman Krnova Plánovský. „Bohužel jsme dostávali zbytečné góly. Utkání mu vůbec nevyšlo. Pak už byl psychicky hodně dole. Normálně bych ho střídal, ale nebylo za koho, tak tam musel zůstat," říkal krnovský lodivod.

Po dvou třetinách vedli Rožnovští 6:4, když za hosty korigovali stav Ševčík a v poslední minutě prostřední části i Kostovský. Ve třetí třetině přišly další tresty včetně tří do konce utkání. „Roman Ševčík šel do souboje, trochu se to tam vyhrotilo, soupeř ho mlátil, chvilku se nechal, ale pak mu to samozřejmě vrátil. Tak šli ven oba. Pak dostal ještě Holiš za řeči," osvětlil situaci Jaroslav Plánovský.

Rožnov přidal ještě dva góly, za hosty zmírňoval porážku Tošenovjan.

„Byla to naprosto zbytečná porážka. Soupeř byl mizerný a my ještě horší," nešetřil svůj tým Jaroslav Plánovský a pokračoval: „Samozřejmě ve dvanácti lidech se proti třem pětkám hraje špatně. Já už jsem říkal, ti hráči, co nejeli, mě zklamali. Musím poděkovat těm dvanácti statečným," uváděl.

Po dobrém rozjezdu sezony tak přišel políček z nečekané strany. „Dostávali jsme laciné branky. Filip z toho byl samozřejmě špatný, tak čtyři byly jeho. Jeden gól dokonce padl z nahození z poloviny mezi betony. Po zápase ani nemluvil," říkal krnovský kouč a dodal: „Vzhledem k tomu, že nás ještě nějaké středeční zápasy čekají, musím si s hráči trochu popovídat."

HC Rožnov p. R. - HK Krnov 8:5 (2:2, 4:2, 2:1)
Branky Krnova: 4. Vysloužil (Vlašánek), 16. Tošenovjan (Vlašánek), 28. Ševčík (Volf, Kostovský), 40. Kostovský, 46. Tošenovjan
Krnov: Filip Plánovský - Dohnal, Volf, Vysloužil, Hon - Kostovský, Pavel Michálek, Ševčík - Holeš, Vlašínek, Tošenovjan - Kubík, Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský