Z krnovského tábora zní pozitivní zpráva, vrací se jeden z hlavních lídrů, kapitán Pavel Michálek. „Pavlovi disciplinární komise zmírnila trest. Proti Rožnovu už určitě nastoupí. Pro nás to bude obrovská pomoc, těšíme se na to," usmíval se kouč HK Krnov Michal Piskoř.

Michálkův návrat přišel v nejlepší možnou dobu. „Bude nám totiž pro změnu chybět další centr Honza Weiss," objasnil trenér.

Oba soupeři mají spolu víceméně vyrovnanou bilanci, Krnov prohrál v Rožnově 3:4, doma naopak vyhrál poměrem 5:4, ale až po nájezdech. Valaši jsou jen o jednu příčku v tabulce výše než jejich krnovský soupeř, oba soky dělí jen pouhé dva body, takže je o co hrát.

Krajská liga mužů: HC Rožnov p/R - HK Krnov (sobota 17. ledna, 17.00, zimní stadion Rožnov pod Radhoštěm)

Horní Benešov bilancuje půlsezonu

Dvacátého prosince zahájili hornobenešovští hokejisté utkáním s okresním rivalem z Krnova již třetí čtvrtinu letošního ročníku Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje. Vstup do druhé poloviny soutěže se Hornímu Benešovu podařil a už potřetí v této sezoně toto pikantní okresní derby vyhrál.

Horní Benešov byl před vánoční přestávkou na třetím místě s šestadvaceti body a zatím plní svůj cíl umístit se do třetího místa po skončení soutěže. První dvě místa zaujímají největší favorité s postupovými ambicemi do druhé ligy, HC Orlová a HC Kopřivnice.

Právě s těmito soupeři prohráli hornobenešovští hokejisté v novém roce. V Orlové odešli hráči Horního Benešova s porážkou 4:8 a v posledním utkání na domácím ledě s Kopřivnicí 1:5. V družstvu Kopřivnice nastoupil i Radek Bonk ještě v loňském roce hrající za extraligový Třinec, jeden z nejúspěšnějších českých hráčů v NHL.

Dokázal, že to stále ještě umí, i když hrál „na půl plynu". Škoda, že se na dobrý hokej a hokejovou legendu přišlo podívat jen sto padesát diváků.

O víkendu mají hornobenešovští hokejisté volno.