Hokejisté Krnova nabírají druhý dech. Po vítězství v Horním Benešově pokračovali v soutěži hokejového krajského přeboru sobotním utkáním na domácím ledě proti druhému celku tabulky, Kopřivnici. Po vyrovnaném a bojovném průběhu se oba celky rozešly smírně po výsledku 2:2, byť domácí málem získali skalp favorizovaného soupeře. Svěřenci trenérů Plánovského a Kostovského tak konečně dávají sbohem mizerným výsledkům a stabilizovali se ve středních patrech krajského přeboru.

A rozhodně bylo na čase. Donedávna totiž ještě bilancovali na chvostu krajského přeboru. Nabuzení domácí hokejisté nastoupili do utkání s Kopřivnicí bez své opory Hudečky, ale s cílem pokusit se získat další body. Také hosté přijeli na krnovský zimní stadion s ambicemi, a tak se hrál od úvodních minut otevřený, ofenzivní hokej. Do střeleckých příležitostí se dostali v úvodní desetiminutovce domácí Tichý a Pavlica, stav utkání se neměnil. Zahrozili také střelami Sedláka a Kluse, domácí brankář Šlupina byl na správném místě.

Domácí obrat

Změna skóre přišla v polovině desáté minuty. Domácí hokejisté si vyměnili puk za brankou hostů, odkud přihrál Holeš před svatyni na hokejku Květoně, který pak střelou zblízka překonal spolehlivého kopřivnického gólmana Chlada. Vyrovnaný hokej pokračoval a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. Vyrovnání se hostující celek dočkal ve 12. minutě. Hosté se nastěhovali do obraného pásma Krnovských a po přihrávce Třeštíka se prosadil ve skrumáži před brankou domácích Štěpjak.

Oba týmy chtěly do první přestávky strhnout vedení na svou stranu. Diváci viděli příležitosti před oběma gólmany, ale branky se nedočkali. Svižně se hrála i prostřední část utkání. Krnovští hokejisté se snažili a tlačili se do útočného pásma Kopřivnice. Ta pozorně bránila a vyrážela do rychlých protiútoků. Na ledě se rodily další dobré možnosti ke skórování, ale hráčům na obou stranách scházelo více přesnosti při finální nahrávce i zakončení. Skóre utkání se tak v prostřední části neměnilo.

Do závěrečné třetiny vstoupili hokejisté Krnova opět velmi aktivně. Hned na začátku zahrozil Michálek, ale stav se ještě neměnil.

Přišli o vítězství

Ve 43. minutě se již krnovský tým dočkal vedoucího gólu. Domácí bek Marienka našel najetého Pavla Michálka a ten prostřelil brankáře Chlada v kopřivnické svatyni. Z vedení se ale domácí celek dlouho neradoval. O minutu později se znovu prosadila hostující dvojice Třeštík se Šěpjakem a po střele zblízka bylo vyrovnáno. Začínalo se znovu a na krnovském týmu byla znát velká touha po vítězství.

Hosté dále pokračovali v pozorném bránění svého pásma a spoléhali na protiútoky. Na jedné straně byl v šanci krnovský Květoň a na druhé kopřivnický Fojtík. Ani jeden z gólmanů ale nechyboval a nerozhodný stav přetrvával až do závěru utkání. Vněm ještě diváky vzrušila příležitost před kopřivnickou brankou, ale nerozhodný stav 2:2 vydržel až do závěrečné sirény, po které si Krnov připsal další zasloužený bod.

HK Krnov – HC Kopřivnice 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Květoň (Holeš), 43. Pavel Michálek (Marienka).
HK Krnov: Šlupina (Pluskal) – Němec, Vavrečka – Thomas, Marienka – Tomáš Michálek, Haleňák – Bolacký – Pavlica, Tichý, Květon – Petr Dvořák, Kubík, Pavel Michálek – Kostovský, Skopal, Holeš.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.