„Tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Byla to hrůza,“ kroutil hlavou trenér Krnova David Galvas. Uničov šel v první třetině do vedení. Za Krnov srovnal 1:1. Jenomže domácí pak přidali ještě dvě branky a to zlomilo Krnovu vaz. „Od prvních minut jsme hráli hodně ustrašeně, což je v play off nepřípustné. I když jsme hráli špatně, podařilo se nám vyrovnat. Myslel jsem si, že nerozhodný výsledek udržíme do přestávky, jenomže to se nestalo,“ krčil rameny trenér Strojosvitu.

HC Slezan Opava - Orli Znojmo 2:3
Jasný zápas se změnil v drama, Opavě se nakonec stíhací jízda nepovedla

Ve druhé třetině přidal Uničov další dvě branky. „Za stavu 5:1 jsme hráli dvě dvojnásobné přesilovky, které nás mohly nakopnout. Jenomže jsme je nezvládli. Přišlo mi, že půlka týmu nebyla na zápas připravena, druhá to od stavu 1:5 vzdala. Člověk se může na lavičce snažit, hráčům kreslit herní situace, ale marně. Hráči si hráli na ledě svoje blues,“ pronesl zklamaně David Galvas.

HC Uničov - HK Krnov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 5. Handl (Žajgla), 17. Kuba (Kratěna), 20. Žajgla (Fekiáč, Šimo), 26. Chytil (Vrána), 32. Kuba (Heža), 45. Kuba (Kratěna, Klvaňa), 51. Handl (Fekiáč), 56. Šimo (Handl), 59. Heža (Přecechtěl), 60. Rosecký (Fekiáč) – 13. Kysela (Peterka). Konečný stav série: 2:1.
Krnov: Kolbert (Vítek) – Kysela, Zouhar, Slavík, Zelenka, Hon starší, Kocián – Weiss, Peterka, Beneš – Hudečka, Kubík, Havlíček – Kostovský, Michálek, Svoboda – Hon mladší, Závodník. Trenér: David Galvas.