Už začátek zápasu nebyl ideální. Hostující tým se do soupeře opřel a výsledkem toho byly dva góly. „Těžce se mi to hodnotí. První třetina nám utekla. Byla to mimochodem naše vůbec nejhorší třetina v sezoně. Hráli jsme opravdu mizerně,“ komentoval krnovský trenér Pavel Hulva a vzápětí ještě vysvětlil, co jeho týmu chybělo: „Náš výkon byl nemastný neslaný. Bylo to bez zápalu, bez nasazení.“

O kvalitách karvinského celku se Hulvovi svěřenci mohli přesvědčit už několikrát. Týmy na sebe narazily už v přípravě a při posledním soutěžním měření sil musely rozhodovat až samostatné nájezdy, které lépe zvládl Krnov. „Víme, že Karviná má šikovné hokejisty. Je to bruslařský celek patřící ke špičce tabulky. Začali jsme hrát na čtyři útoky, ale nevycházelo nám to. Soupeř byl lepší a vítězství si zasloužil. Nepřišlo se na nás podívat ani tolik diváků. Možná jako by předvídali, jak to s námi dopadne,“ pokračoval kormidelník Krnova.

Strojosvit si nyní dopřeje delší pauzu. Duel s rezervou Nového Jičína má totiž předehrán a další duel Krajské hokejové ligy je naplánován až na sobotu 5. ledna, kdy se od 17 hodin představí na ledě Rožnova pod Radhoštěm. „Myslím si, že do té doby máme, o čem přemýšlet. Doufám, že se po přestávce vrátíme k dřívějším výkonům,“ uzavřel Pavel Hulva.

Krnov – Karviná 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky Krnova: 38. Kostovský (Vlašánek, Galvas), 46. Polok (Weiss), 48. Mosler (Svoboda, Polok)

Krnov: Kober – Mosler, Tichý, Galvas, Kysela, Vysloužil, Dohnal, Ševčík – Havlíček, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Svoboda, Kubík, Kostovský – Řehák, Kilnar, Holeš. Na střídání: Mužík. Trenér: Pavel Hulva. (šim)