HK Krnov – Nový Jičín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Krnovští hokejisté v pátečním utkání jen potvrdili, že v domácím prostředí se jim náramně daří: v Krystalu doposud ztratili pouze jediný bod za remízu. Jinak doma vítězí, tak jako v pátek. Krnovští hokejisté byli v úvodní části oproti svému soupeři daleko aktivnějším a častěji střílejícím týmem. Brankář hostů si po celou první třetinu na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl a hned několikrát musel prokázat své kvality.

Dobře hrajícím a kombinujícím Krnovanům scházelo jediné: střelecké vyjádření. Příležitosti Miškova, Pavlici a ani Kostovského, jehož úvodní gól na ledě Šternberku byl v minulém utkání omylem připsán Tošenovjanovi, ale brankou neskončily. Úvodní dějství i přesto, že domácí vysoko přestříleli soupeře poměrem 22:6, skončilo bezbrankovou remízou. Od úvodu druhé třetiny se hra začala vyrovnávat a ofenzivní schopnosti ukazovali i hosté.

Šanci zviditelnit se před domácím publikem dostal i krnovský gólman Kulhánek, jenž kvalitním výkonem za pomoci spolehlivé obrany držel čisté konto. Hra se přelévala od jedné branky k druhé a k vidění byl rychlý a bojovný hokej. Diváci na krnovském stadiónu Krystal viděli zajímavé okamžiky na obou stranách a důvod k radosti měli ve 38. minutě. Vydařená kombinační akce domácího kolektivu při přesilové hře pěti proti čtyřem skončila vedoucím gólem Miškova.

Hosté dali tyč

Svěřenci krnovského kouče Antonína Plánovského měli před závěrečnou částí nakročeno za vítězstvím. Poslední třetina měla od počátečních minut dramatický náboj. Krnov chtěl pojistit své vedení a Nový Jičín bojoval o zvrat vývoje utkání. Před brankami bylo rušno a naděje domácího týmu na vítězství držel velmi dobře chytající Kulhánek. Krnovskému gólmanovi také pořádně zatrnulo, když musel řešit ve 46. minutě složitou situaci před svou svatyní, po níž kotouči v cestě za jeho záda zabránila jen tyč.

Boj pokračoval až do závěru utkání. Hosté jej takticky a ani psychicky nezvládli. Rozhodčí poslal za katr pro porušení pravidel hned dva hráče Nového Jičína. V poslední minutě pak domácí celek dvojnásobnou přesilovou hru zužitkoval druhým gólem, jehož autorem byl po Tošenovjanově asistenci Hudečka.

Branky: 38. Miškov (Tošenovjan), 60. Hudečka (Tošenovjan). Krnov: Kulhavý (Kolbert) - Ševčík, Michálek, Pavlica, Miškov, Tošenovjan - Herget, Mrkva, Kostovský, Hudečka, Skopal - Rypár, Faksa, Trtík, Wítek, Olbrecht - Heim, Nowák, Čermák, Bartoň, Kondrát. Trenér: Antonín Plánovský, vedoucí mužstva: Jan Kostovský.