Krnováci na tom nejsou tak dobře, jak u nich bývalo zvykem 
v minulých sezonách. Stále se pohybují kolem posledního postupového místa do závěrečných vyřazovacích bojů.

„Potřebovali jsme zabrat. Říkal jsem klukům 
v kabině, že teď už je každý zápas jako bychom hráli v play-off. Ještě totiž nemáme jisté, že se do něj dostaneme," povídal kouč Michal Piskoř. Domácí si už v první třetině zajistili brankami Janů Weisse a Marienky v přesilovkách dvougólové vedení. „Chtěli jsme vycházet hlavně z dobré obrany, ať příliš, a hlavně zbytečně neinkasujeme. To se nám dařilo," říkal Michal Piskoř.

Také v prostřědní části skórovali Krnovští v podstatě v početní výhodě. Hráč Orlové už sice vyskočil z restné lavice, ale do bránění se ještě zapojit nestihl, když potřetí rozvlnil síť hostí Jan Kostovský. Utkání bylo vůbec ovlivněno velkým množstvím vyloučených. Domácí pykali na trestné lavici osmkrát, Orlová byla daleko nedisciplinovanější. Sudí udělil hostům čtrnáct dvouminutových trestů a k tomu navrch ještě desítku a trest do konce utkání za nesportovní chování.

Závěrečné dějství Krnov zcela ovládl. K hattricku Martina Otipky přidali ještě po jedné trefě Pavel Michálek s Ondřejem Pavlicou a domácí vyprovodili Orlovou s debaklem 8:1. Litovali jen zmařeného čistého konta gólem dvě minuty před koncem.

„Jsem rád, že jsme tohle utkání takhle zvládli. Kluci hráli opravdu dobře, zodpovědně dozadu, útočníci pomáhali bekům," pochvaloval si krnovský trenér a pokračoval: „Pořád jsme si vědomi toho, že se do play-off nemusíme dostat, takže pro nás je důležitý každý duel. Chceme hlavně dobře bránit, lepší vyhrát 1:0 než přestřelka 8:7. Hráči to plnili a navíc se podařilo vstřelit i hodně branek, i když šancí bylo ještě mnohem víc," usmíval se Michal Piskoř.

V sobotu čeká na Krnov derby v Horním Benešově a trenér bude stále postrádat marody Davida Hamerníka a Michala Tošenovjana. Naopak co nevidět by se měl opět zapojit David Matušinský, který léčí natažené vazy. 
„S Benešovem to bude zase boj. My nemáme co ztratit. Oni jsou na tom výborně, takže je zkusíme překvapit," uzavřel kouč.

HK Krnov – HC Orlová B 8:1 (2:0, 1:0, 5:1)
Branky a asistence HK Krnov: 17. Weiss (Pavel Michálek), 19. Marienka (Weiss), 28. Kostovský (Weiss, Otipka), 45. Pavlica (Pavel Michálek), 50. Otipka (Marienka), 53. Pavel Michálek (Kubík, Pavlica), 55. Otipka (Weiss), 57. Otipka (Weiss, Marienka)
Sestava HK Krnov: Šlupina – Žídek, Vysloužil, Tomáš Michálek, Holeš, Beinstein, Vysloužil – Kostovský, Weiss, Otipka – Kubík, Pavel Michálek, Pavlica – Vaněk, Hudečka, Havlíček. Trenér: Michal Piskoř