Ten rozhodl o hladkém vítězství už v průběhu první třetiny, během níž hladce smetl svěřence trenéra Plánovského třemi góly. Krnov tak znovu klopýtl při postupném útoku na čelo soutěže. Kdyby vyhrál, poskočil by dokonce na třetí příčku. Momentálně mu však patří šesté místo.

Domácí hokejisté nastoupili do utkání aktivně a v prvních pěti minutách dostávali soupeře dobrým bruslením a kombinací pod tlak. Po nevyužité přesilovce začala hra Krnova upadat a prosazovali se hosté. Na konci šesté minuty si najel na kolmou přihrávku za obranu domácích hostující Slípek a samostatný nájezd na krnovského gólmana zakončil gólem.

Zkáza v úvodu

Krnov se snažil, ale hra se mu nedařila. Soupeř byl nebezpečnější a další sólový nájezd frýdeckého Barčáka vyřešil až domácí gólman. Hůře už dopadl strážce domácí svatyně v 15. minutě, kdy hosté hráli přesilovou hru a Voznica vstřelil zblízka po dorážce druhou branku. Domácí hráli v útlumu a jejich hře scházela jiskra. V 17. minutě pustila krnovská obrana hostujícího hráče znovu za svá záda a po faulu následovalo trestné střílení. Bystroň si poradil a zvýšil vedení Frýdku Místku na rozdíl tří branek.

Krnovští se snažili do první přestávky alespoň korigovat, ale nedařilo se jim. Ve druhé třetině již nebyli hosté tak nebezpeční a snažili se kontrolovat vývoj utkání. Domácí hokejisté bojovali, ale před brankou soupeře scházela myšlenka a důraz. Hosté si svůj tříbrankový náskok bez větších potíží hlídali až do 37. minuty, kdy znovu udeřili. Po útočné akci se zblízka prosadil před krnovským brankářem Kulhavým hostující Přívara a po dvou třetinách to s Krnovským týmem vypadalo na ručník.

Do poslední části vyměnili Krnovští brankáře a stejně jako jeho předchůdce, ani Kolbert se v brance vůbec nenudil. Hostující hokejisté byli lepším týmem a častěji si vytvářeli střelecké příležitosti. Domácím se nedařilo a snaha alespoň korigovat náskok Frýdku Místku vycházela naprázdno. Hosté tak v pohodě dotáhli utkání k zaslouženému vítězství 4:0 ve svůj prospěch.

Rušný podzimní program pokračuje už zítra. Krnovští jedou v pátek k dalšímu utkání ligové soutěže na led Prostějova. Doma se představí v neděli od 17 hodin v zápase proti Žďáru nad Sázavou.

HK Krnov – HC F. Místek 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Krnov: Kulhavý (41.Kolbert) – Dumbrovský, Bolacký, Slanina, Ševčík, Tošenovjan – Herget, Kukla, Miškov, Kostovský, Michálek – Rypár, Faksa, Trtík, Čermák, Wítek – Haim, Kondrát, Skopal, Bartoň, Albrecht.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.