Hokejisté Krnova už v krajské lize pomalu zapomínají, jaká atmosféra je na jejich domácím stadionu, vždyť v posledních třech týdnech odehráli všechna střetnutí venku. V neděli už odehráli poslední z nich, když cestovali na led třetí Kopřivnice.

V obraně Krnovských se opět objevil mladý Beinstein, který má vyřízený střídavý start z Frýdku-Místku. „Pokud Jirka zrovna nemá povinnosti u Frýdecké juniorky, tak jsem rád, že nám jede pomoct," uvedl trenér Krnova Michal Piskoř. Hosté začali velice aktivně. Jejich výkon ani v nejmenším nepřipomínal ten, který předvedli ve Studénce. Výborně bruslili a tlačili se do střeleckých příležitostí.

To jim přineslo ovoce a v jedenácté minutě se ujali vedení po trefě Vaňka, 0:1. Tahle branka jim vlila ještě více síly do žil, ale bohužel to nedokázali potvrdit střelecky. „V podstatě celá první třetina se odehrála pod naší taktovkou, až přišly poslední tři minuty, které jsme nezvládli," předesílal Michal Piskoř. Nejprve se Kopřivnici podařilo v osmnácté minutě vyrovnat a pak půl minuty před přestávkou skóre otočit, 2:1.

„Byly to góly po našich hloupých chybách," krčil rameny kouč hostí. Prostřední dějství přineslo vyrovnaný hokej. Šance se přelévaly na obou stranách a ani jeden brankář si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Více příležitostí si opět paradoxně vytvořili Krnováci. Pomohla jim k tomu i přesilová hra pěti proti třem. Jenomže žádná z krnovských ran se neujala, a tak přišel trest. Domácí, posílení přežitou početní nevýhodou, hned půl minuty po jejím skončení udeřili, 3:1.

„Přesilovka pěti proti třem se musí využívat. Nám se to nepovedlo a domácí nás pak potrestali z brejku," popisoval situaci Michal Piskoř. Hokej nahoru-dolů pokračoval i ve třetí třetině. Krnov se rozhodně nechtěl vzdávat, věděl, že mu stačí jedna branka, aby se zase dostal na dostřel a do hry o body. Snížit se hostům podařilo, přes bezpočet předchozích příležitostí, až na počátku padesáté sedmé minuty, když přesně mířil Weiss, 3:2.

Jenomže poté poslal sudí Krnovské do čtyř a Kopřivnice nabídnutou příležitost využila, 4:2. „Po tom snížení jsme sahali po bodu, přišlo ale vyloučení a hned vzápětí čtvrtý gól domácích. Navíc jsme pak zase pykali za faul a už se s tím zápasem nedalo nic dělat," popisoval koncovku utkání Piskoř.

Krnov sice přestřílel Kopřivnici v poměru 35:29, body mu to ale nepřineslo. „Hráli jsme dobře, s nasazením. Připomínalo to utkání v Šumperku, které jsme také odehráli výborně. Bohužel v tomto zápase jsme umřeli na neproměňování šancí, naopak oni každou druhou větší šanci proměnili," povzdechl si Michal Piskoř a pokračoval: „Místy chybělo i trochu štěstí, trefovali jsme tyčky, břevna, spojnice, stačil kousíček a spadlo by to tam. Někdy jsme byli v zakončení zase moc zbrklí.

Kluci z přemíry snahy dělají někdy opačné věci, než by měli, když mají střílet, přihrávají a zase naopak," povídal krnovský lodivod. Ze tří utkání venku tedy Krnovští vytěžili pouhý bod, což není příliš mnoho. „Je to málo, to bezesporu. Ale v Šumperku jsme hráli opravdu dobře. Pak ve Studénce to bylo odevzdané a teď v Kopřivnici to byl zase už kvalitnější výkon, za což jsem rád," uzavřel Michal Piskoř.

HC Kopřivnice – HK Krnov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Bartošák (Janečka), 20. Horák (Kameníček), 30. Hrubý (Bílek), 59. Hrubý (Bartošák) – 11. Vaněk (Otipka), 57. Weiss
HK Krnov: Šlupina – Tomácš Michálek, Marienka, Vysloužil, Matušinský, Tvardek, Beinstein – Kostovský, Weiss, Kubík – Vaněk, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Hudečka, Otipka – Holiš, Závodník. Trenér: Michal Piskoř.

Ostatní výsledky 11. kola KLM Orlová B – Bohumín 19:7, Karviná – Horní Benešov 10:4, Studénka – Rožnov B 3:4 PN, Šumperk – Rožnov 7:3
12. kolo – sobota 7. prosince 17.00 Rožnov – Kopřivnice, Horní Benešov – Šumperk, Bohumín – Karviná, Studénka – Orlová B, Krnov – Rožnov B