„Odehráli jsme další špatné utkání. Pořád se to opakuje,“ povzdechl si krnovský trenér David Galvas. „Už nejde ani soupeře, ale o nás. Porážkám chodíme naproti. Je to v našem podání marnost. Zápasy nezvládáme po taktické stránce. Hráči neplní taktické pokyny,“ dal volný průchod svým emocím kouč HK Krnov.

Problém je zakopán už v trénincích. „Tréninková morálka je špatné. Hráči chodí v malém počtu. Nejsme schopni natrénovat přesilovky, oslabení. Za to jsme pak trestání v zápasech,“ popisoval David Galvas hlavní problémy krnovské krize.

Horní Benešov vyhrál v Karviné
Horní Benešov vyhrál v Karviné. V akci novic Kovalčík

Strojosvit trpí v zápasech i na špatnou kondici. „Je to tak. Když jdete do zápasů bez tréninku, v jeho polovině vám chybí krok. Z toho pramení fauly a naším protivníkům tak dáváme možnost přesilovek,“ pokračoval naštvaný trenér. „Vzhledem k tomu, že nás je málo, nemůžete hráče ani pro špatný výkon posadit,“ dodal jedním dechem.

Do konce sezony chybí odehrát čtyři zápasy. „Zkusíme v nich zabojovat a uhrát alespoň dvě výhry,“ přeje si kouč. „Každopádně zažívám nejhorší sezonu ve své trenérská i hráčské kariéře,“ zakončil naštvaný David Galvas. V sobotu čeká na jeho tým derby v Horním Benešově.

Studénka – Krnov 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Konečný (Holanik), 18. Uhlár (Tomášek), 30. Čáň (Novák), 37. Pokorný (Kučera), 40. Čáň (Novák, Pokorný), 50. Konečný (Sochorek), 56. Sochorek (Novák, Pokorný), 60. Uhlár (Andrýsek, Čáň) – 40. Pachula (Svoboda).
HK Krnov: Purkart — Rubý, Pachula, Zelinka, Slavík, Lehotský — Havlíček, Kostovský, Hudečka, Beneš, Svoboda, Peterka, Římský, Horný, Michálek. Trenér: David Galvas.