Do sedmého kola vstoupí v sobotu hokejový krajský přebor. Oba naši zástupci se představí před domácími příznivci a budou bojovat o posun v tabulce soutěže.

Těžkou úlohu mají krnovští hokejisté, kteří v Krystal Aréně přivítají vedoucí tým soutěže Karvinou. Svěřenci trenérského tandemu Plánovského a Pleváka odehráli v minulém kole velice zajímavé a dramatické utkání na svém ledě Studénky. Domácí prohrávali již čtyřbrankovým rozdílem, i přesto ale dokázali ztracený zápas vyrovnat. Hosté na krnovském ledě v úvodu poslední části znovu vedli, ale bojovnost krnovských hráčů přinesla při závěrečné hře své ovoce a vyrovnání na konečných 5:5.

„V první části zápasu jsme pokračovali v zahazování příležitostí a soupeři vyšlo vlastně všechno. V dalším průběhu kluci zabrali a konečně dávali branky. V poslední třetině nás přibrzdilo vyloučení a inkasovali. V závěru jsme pak alespoň vybojovali bod,“ komentoval kouč krnovských hokejistů Jiří Plevák.

Karviná? Favorit

V sobotu od 17. hodiny zavítá na krnovský zimní stadión Krystal favorizovaná Karviná. Hosté, kteří kralují krajskému převoru, přijedou v roli favorita, a tak domácí nemají co ztratit. „V Karviné jsme neodehráli špatné utkání a pokusíme se zabojovat a divákům předvést kvalitní výkon i v sobotním zápase,“ dodal krnovský trenér, který by měl mít tým v optimálním složení. Krnovští budou spoléhat na své příznivce, kteří jim nejednou pomohli.

Za očekáváním zatím zůstávají hokejisté Horního Benešova, kteří se krčí pouze se čtyřmi body na předposledním šestém místě v tabulce krajského přeboru. Svěřenci Marka Harazima budou mít možnost svou situaci v sobotním zápase vylepšit. Horní Benešov přivítá od 17 hodin na svém ledě celek Rožnova pod Radhoštěm a bude chtít každopádně vyhrát.

„Zatím se nám nedaří. Herně nehrajeme až tak špatně, ale střelecky se nedaří a nemáme výsledky. Snad to přijde v sobotu a odrazíme se,“ řekl kouč, který by měl mít svůj tým pohromadě. Rožnov ale letos nehraje vůbec špatně a trápí soupeře.