HK Krnov – Dukla Jihlava 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Proti favoritovi soutěže se chtěli krnovští hokejisté vytáhnout a do zápasu nastoupili s podporou svých příznivců a s velkým odhodláním. To navíc ještě upevnil po svižném začátku zápasu vedoucí gól domácích z hole Hergeta po asistenci Stejskala. Hosté ale v první části postupně přebírali iniciativu a prokazovali své přednosti, které je staví na první místo v tabulce. Krnovský tým hrál s přílišným respektem a zaostával za svým soupeřem v úvodní třetině v bruslení, kombinaci i důrazu.

Jihlavští zkušení hokejisté dokázali svou aktivní hru vyjádřit do první přestávky dvěma góly vsítěnými do branky domácího gólmana Kulhavého a otočili výsledek na svou stranu. Od zahájení prostřední třetiny se hra vyrovnala a Krnované dokázali kvalitnímu celku Jihlavy vzdorovat. Diváci mohli vidět šance před oběma brankáři a ve 32. minutě se publikum radovalo z vyrovnávacího gólu krnovského mužstva. Zařídila jej znovu druhá pětka, když skóroval Slanina po opětovné přihrávce agilního Stejskala.

Zlom v závěru

Utkání dostalo náboj a bylo se nač dívat. Lídr tabulky ale domácí tým nešetřil a dvěma góly v řadě si do konce druhé části zajistil před závěrečnou třetinou nadějný náskok. Svěřenci Antonína Plánovského a Jana Kostovského bojovali s jihlavskou Duklou o výsledek i od úvodu posledního dějství. Dobré šance měli Pavlica a Miškov, v utkání se ale střelecky neprosazovali.

Až ve 45. minutě znovu udeřili mladíci druhé krnovské pětky. Nahrávač utkání Stejskal našel Slaninu a ten svým druhým gólem v zápase vrátil svůj tým do utkání. Krnovské hokejisty vstřelený gól povzbudil a hnali se za vyrovnáním. Ještě loni extraligová Dukla Jihlava ale v dalším průběhu znovu prokázala svou kvalitu a po vydařené útočné akci odskočila na rozdíl dvou branek.

Ani ten však domácí hráče neposlal do kolen a dále se hrál velmi dobrý hokej. Střelecky se již krnovský tým i přes několik dobrých šancí neprosadil a poslední slovo v zápase tak patřilo Dukle. Ta šestým gólem pečetila své vítězství na konečných 6:3. Domácí hokejisté se ale za výkon proti vysoce favorizovanému lídrovi tabulky první juniorské ligy i přes tříbrankovu porážku rozhodně stydět nemusí.

„Musím celý tým za dnešní výkon proti Jihlavě pochválit. V první části nás sice soupeř přehrával a byl lepší v bruslení i v kombinaci. Postupně jsme ale hru vyrovnali a dostali se do zápasu,“ řekl kouč Plánovský. „Je škoda, že vždy, když jsme snížili na rozdíl jedné branky, tak zkušený soupeř kontroval a znovu nám odskočil na rozdíl dvou branek. Kluci ale bojovali a rvali se o výsledek. Jsem s utkáním spokojen,“ doplnil Antonín Plánovský.

Branky: 5. Herget (Stejskal), 32. Slanina (Stejskal), 45. Slanina (Stejskal). Krnov: Kulhavý (Kolbert) - Ševčík, Bolacký, Pavlica, Miškov, Tošenovjan - Herget, Michálek, Stejskal, Kostovský, Slanina - Rypár, Faksa, Čermák, Hudečka, Wítek - Skopal, Kondrát. Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.