Průběh utkání byl velice zajímavý. Když už se schylovalo k tomu, že by krnovští hokejisté mohli zvítězit v základní hrací době, karvinští Býci vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. To však vítěze neurčilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V sedmé sérii si vzal puk Ondřej Kosina a přisoudil výhru Krnovu. Skvělým způsobem tak korunoval svůj velmi dobrý výkon. Po šedesáti minutách měl totiž na kontě branku a gólovou asistenci. „Byl to hráč utkání, ale celkově slavil úspěch náš kolektivní výkon. Nájezdy jsou vabank a v tomto případě byly především o výborných výkonech gólmanů. Utkání bylo dramatické až do úplného závěru. Myslím si ale, že jsme vyhráli zaslouženě,“ poznamenal trenér krnovského celku Pavel Hulva.

Ten mimochodem už před úvodním hvizdem tušil, že jeho družinu nečeká v Karviné vůbec nic jednoduchého. „Věděli jsme o tom, že mají k dispozici velmi kvalitní mužstvo. Před sezonou jsme s nimi sehráli dva přípravné zápasy. V tom prvním týmy nebyly v plné síle, při druhém měření sil zhruba čtrnáct dní před začátkem sezony jsme už ovšem byli kompletní a utkání dospělo k remíze 1:1. I tentokrát to bylo vyrovnané,“ doplnil krnovský kouč.

Karviná – Krnov 3:4sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky Krnova: 8. Tichý (Kosina), 19. Kosina (Havlíček, Tichý), 37. Havlíček (Mosler, Polok). Rozh. náj. Kosina.
Krnov: Kober – Mosler, Tichý, Galvas, Kysela, Vysloužil, Dohnal – Havlíček, Polok, Kosina – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Ševčík, Kubík, Holeš – Svoboda. Na střídání: Mužík, Hon. Trenér: Pavel Hulva.

(šim)