První perioda začala velmi opatrně. Technický hokej v podání obou týmů se hrál převážně ve středním pásmu, kdy si žádný z celků nedokázal vynutit územní převahu. O jediné vzrušení se tak staralo občasné přečíslení, které však žádný z týmů nedokázal využít.

Stejně tak bylo rušno i v početní výhodě na obou stranách, přestože se hrál až překvapivě čistý hokej s minimem vyloučení.

Až druhá perioda nabídla divákům branky. Na začátku 23. minuty totiž využila Kopřivnice přesilovou hru. Za obrovského tlaku domácích našel Starmann Nevrklu, který přes hradbu těl otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Poté se vytáhl i kopřivnický gólman Unzeiting, který postupně zlikvidoval střely Tomáše Michálka, Kubíka i Weisse.

Tlak Krnova poté gradoval ve 35. minutě, kdy Hudečka srovnal – 1:1. Krnov se však neradoval dlouho. Rozhodující okamžik zápasu totiž přišel za dalších pětačtyřicet vteřin. Dělovku domácího Merendy od modré stačil před krnovským gólmanem Mužíkem tečovat Hanzlík – 2:1. V závěru třetiny si ještě střihli přesilovku hosté, ale krom jedovaté střely Pavla Michálka se k ohrožení Unzeitinga nedostali.

Ve třetí třetině se očekával velký nápor Krnova. Jenže vše zůstalo pouze u očekávání. Domácí hráči se prezentovali týmovým výkonem a jejich touha po vítězství byla znát. Na Mužíka sepostupně řítily projektily Bílka i Fojtíka, krnovský strážce kasy však svým spoluhráčům držel naději až do samotného závěru.

Když Kopřivnice vyčerpala střelecký prach, přišla řada na Krnov. Ten v posledních čtyřech minutách systematicky zvyšoval svůj tlak, ale Kopřivnice jej držela co nejdál od své branky. Co prošlo, jako třeba pokusy Kubíka nebo Pavlici, ale vyrazil Unzeiting. Poslední špetku naděje pro Krnov nastala v předposlední minutě, kdy se mělo vhazovat v útočné třetině hostí. Krnovská lavička si nejprve vzala oddechový čas, po kterém zůstal gólman Mužík již na lavičce a hosté hráli powerplay.

Přeplněná obranná třetina Kopřivnice však nedovolila hostům pořádně vystřelit, ani domácím puk vyhodit. Kopřivnice tak předvedla, jak mocný je kolektivní výkon a hlavně chuť po vítězství. Krnov naopak porážku přišel o pozici lídra tabulky.

Ohlasy trenérů

Václav Slabý (Kopřivnice): Krnov je velice silný celek tvořeny dobrými bruslaři a technickými útočníky. Přesto jsme do zápasu šli s tím, že se vrátíme k tomu, co jsme hráli v září a říjnu. Šancí jsem si sice zase tolik nevypracovali, ale dnes jsme, jak se říká, z minima vytěžili maximum. Čekali jsme že to dnes nebudou střelecké hody. Přesto klobouk dolů před hráči, ta jejich touha po vítězství byla velká.

Myslím, že po posledním výbuchu v Novém Jičíně bylo vidět, že chtějí hrát hokej a ne že si chtějí zahrát hokej. V tom je totiž velký rozdíl.

Jiří Žůrek (Krnov): Určitě jsme na led Kopřivnice přijeli s touhou vyhrát. Samozřejmě když zde přijede Krnov, tak se Kopřivnice určitě připraví a vyhecuje více, než kdyby to byl třeba Bohumín nebo Rožnov. Ale o tom víme, setkáváme se s tím neustále. Jinak utkání bylo těžké hlavně pro obránce, protože jsme hráli pouze na čtyři beky. Přestože byly v utkání i hluché místa, měli jsme dostatek šancí, ale zvláště s přečíslením jsme nenaložili ideálně. Prohráli jsme sice, ale bodovat jsme určitě měli.

HC Kopřivnice - HK Krnov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Nevrkla (Starmann), 35. Hanzlík (Merenda) - 35. Hudečka (Marienka). Vyloučení: 3:4 navíc Němec (Krnov) 10 minut (nesportovní chování). Využití: 1:0. Rozhodčí: Pelc – Lasák, Parma. Diváci: 123

Kopřivnice: Unzeitig – Nevrkla, Jašek - Bílek, Fojtík, Starmann, Hruškovský, Surovčík - Barčák, Bartošák, Hrubý D., Merenda, Poláček - Hrubý A., Chalupa, Hanzlík. Trenér Václav Slabý
Krnov: Mužík - Matušinský, Marienka, Michálek P., Pavlica, Kostovský, Holeš, Tošenovjan, Weiss, Hudečka, Michálek T., Kubík, Filip, Němec, Tichý. Trenér Jiří Žůrek